U-Design WP Theme - en to bg_BG translation catalogue (1141 entries)

en: Oops..., I cannot find the page you are looking for, sorry... ( Error 404 )
bg_BG: Опа..., страницата, която търсите, не може да бъде намерена. Съжаляваме... (грешка 404)

en: Let me help you find it:
bg_BG: Нека ви помогнем да я намерите:

en: Search for it:
bg_BG: Търсене:

en: If you typed in a URL... check the spelling and try reloading the page.
bg_BG: Ако сте въвели адрес, проверете правописа и опитайте да презаредите страницата.

en: Start over again with the %1$sHome page%2$s.
bg_BG: Започнете отново с %1$sНачалната страница%2$s.

en: <p class='center'>No entries were found under the %s category either because they were not published or this category has been excluded from the Blog section.</p>
bg_BG: <p class='center'>Не са намерени записи в категория %s защото не са публикувани или тази категория е била изключена от блог секцията.</p>

en: <p>Sorry, but there aren't any posts with this date.</p>
bg_BG: <p>Съжаляваме, но липсват публикации с тази дата.</p>

en: <p class='center'>Sorry, but there aren't any posts by %s yet.</p>
bg_BG: <p class='center'>Съжаляваме, но още няма публикации от %s.</p>

en: <p class='center'>No posts found.</p>
bg_BG: <p class='center'>Не са намерени публикации.</p>

en: <p class="serif">Read the rest of this entry &raquo;</p>
bg_BG: <p class="serif">Прочетете продължението &raquo;</p>

en: Archives by Year:
bg_BG: Архив по години:

en: Archives by Month:
bg_BG: Архив по месеци:

en: Archives by Subject:
bg_BG: Архив по тема:

en: About:
bg_BG: Относно:

en: Website:
bg_BG: Уебсайт:

en: Profile:
bg_BG: Профил:

en: Posts by %s:
bg_BG: Публикации от %s:

en: No posts by this author.
bg_BG: Липсват публикации от този автор.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
bg_BG: Публикацията е защитен с парола. Въведете паролата, за да видите коментарите.

en: No Responses
bg_BG: Няма отговори

en: 1 Comment
bg_BG: 1 коментар

en: % Comments
bg_BG: % коментари

en: Comments are closed.
bg_BG: Коментарите са забранени.

en: Submit Comment
bg_BG: Изпратете коментар

en: write your comment here...
bg_BG: въведете вашия коментар тук...

en: Type here to search
bg_BG: Въведете тук за търсене

en: Navigation
bg_BG: Навигация

en: Primary Navigation
bg_BG: Основна навигация

en: Home
bg_BG: Начало

en: Search for:
bg_BG: Търсене за:

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Go back to %s
bg_BG: Върнете се на %s

en: <span class="the-comment-time-and-date"><span class="time">%1$s</span> on <a class="comment-date" href="#comment-%2$s" title="%3$s">%3$s</a></span>
bg_BG: <span class="the-comment-time-and-date"><span class="time">%1$s</span> на <a class="comment-date" href="#comment-%2$s" title="%3$s">%3$s</a></span>

en: edit
bg_BG: редакция

en: Your comment is awaiting moderation.
bg_BG: Вашият коментар очаква проверка.

en: A widget area, used as a sidebar for regular pages.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в стандартните страници.

en: A widget area, used as a sidebar for the Portfolio section.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в портфолио секцията.

en: A widget area, used as a sidebar for the Blog/News section.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в блог/новини секцията.

en: A widget area, used as a sidebar for the Contact page.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в страницата за контакти.

en: A widget area, used as a sidebar for the Sitemap page.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в страницата с карта на сайта.

en: Home Page Before Content
bg_BG: Начална страница преди съдържанието

en: A widget area positioned just above the Home Page Main Content area.
bg_BG: Област с уиджети, разположена непосредствено над основната област за съдържание на началната страница.

en: Home Page Column 1
bg_BG: Колона 1 на началната страница

en: A widget area, used as the 1st column in the Main Content area.
bg_BG: Област с уиджети, използвана като първа колона в основната област за съдържание.

en: Home Page Column 2
bg_BG: Колона 2 на началната страница

en: A widget area, used as the 2nd column in the Main Content area.
bg_BG: Област с уиджети, използвана като втора колона в основната област за съдържание.

en: Home Page Column 3
bg_BG: Колона 3 на началната страница

en: A widget area, used as the 3rd column in the Main Content area.
bg_BG: Област с уиджети, използвана като трета колона в основната област за съдържание.

en: Home Page Column 4
bg_BG: Колона 4 на началната страница

en: A widget area, used as the 4th column in the Main Content area.
bg_BG: Област с уиджети, използвана като четвърта колона в основната област за съдържание.

en: Home Page After Content Row 1
bg_BG: Ред 1 след съдържанието на началната страница

en: A widget area positioned just below the Home Page Main Content area.
bg_BG: Област с уиджети, разположена веднага под основната област за съдържание на началната страница.

en: Home Page After Content Row 2
bg_BG: Ред 2 след съдържанието на началната страница

en: A widget area positioned just above the Bottom Widget area.
bg_BG: Област с уиджети, разположена веднага над долната област с уиджети.

en: Bottom 1
bg_BG: Долна част 1

en: A widget area, used as the 1st column in the Bottom area (just above the footer).
bg_BG: Област с уиджети, използвана като първа колона в долната част (непосредствено над долния колонтитул).

en: Bottom 2
bg_BG: Долна част 2

en: A widget area, used as the 2nd column in the Bottom area (just above the footer).
bg_BG: Област с уиджети, използвана като втора колона в долната част (непосредствено над долния колонтитул).

en: Bottom 3
bg_BG: Долна част 3

en: A widget area, used as the 3rd column in the Bottom area (just above the footer).
bg_BG: Област с уиджети, използвана като трета колона в долната част (непосредствено над долния колонтитул).

en: Bottom 4
bg_BG: Долна част 4

en: A widget area, used as the 4th column in the Bottom area (just above the footer).
bg_BG: Област с уиджети, използвана като четвърта колона в долната част (непосредствено над долния колонтитул).

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 2.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в шаблона за страница 2.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 3.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в шаблона за страница 3.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 4.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в шаблона за страница 4.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 5.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в шаблона за страница 5.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 6.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в шаблона за страница 6.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 7.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в шаблона за страница 7.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 8.
bg_BG: Област с уиджети, използвана за странична лента в шаблона за страница 8.

en: Top Area Social Media
bg_BG: Горна област за социални медии

en: A widget area positioned in the top right corner of the site designated for social media links and icons.
bg_BG: Област с уиджети, разположена в горния десен ъгъл на сайта. Предназначена е за икони и връзки към социални медии.

en: Archive for the <em>%s</em> Category
bg_BG: Архив за категория <em>%s</em>

en: Search Results for <em>%s</em>
bg_BG: Резултати от търсенето за <em>%s</em>

en: Page Not Found (Error 404)
bg_BG: Страницата не е намерена (грешка 404)

en: Posts Tagged <em>%s</em>
bg_BG: Маркирани публикации <em>%s</em>

en: Daily archive for %s
bg_BG: Дневен архив за %s

en: Monthly archive for %s
bg_BG: Месечен архив за %s

en: Yearly archive for %s
bg_BG: Годишен архив за %s

en: Author Archive
bg_BG: Автор на архива

en: Blog Archives
bg_BG: Архив на блога

en: Feedback
bg_BG: Обратна връзка

en: Subscribe
bg_BG: Абониране

en: Search...
bg_BG: Търсене...

en: Edit this page
bg_BG: Редактиране на тази страница

en: By %1$s on %2$s
bg_BG: До %1$s на %2$s

en: On %1$s
bg_BG: На %1$s

en: Edit
bg_BG: Редактиране

en: Tags:
bg_BG: Етикети:

en: Go to next post
bg_BG: Към следващата публикация

en: Next Post
bg_BG: Следваща публикация

en: Go to previous post
bg_BG: Към предишната публикация

en: Previous Post
bg_BG: Предишна публикация

en: Leave a comment
bg_BG: Въведете коментар

en:  is proudly powered by <a href="http://wordpress.org/"><strong>WordPress</strong></a>
bg_BG:  работи с <a href="http://wordpress.org/" title="Сайтът работи с WordPress"><strong>WordPress</strong></a>

en:  | Designed with %1$sU-Design Theme%2$s
bg_BG:  | Използва %1$sтема U-Design%2$s

en: Entries (RSS)
bg_BG: Записи (RSS)

en: Comments (RSS)
bg_BG: Коментари (RSS)

en: Back to Top
bg_BG: Към началото

en: Site Feeds
bg_BG: Емисии на сайта

en: Main RSS Feed
bg_BG: Основна RSS емисия

en: Comments RSS Feed
bg_BG: RSS емисия за коментари

en: Pages
bg_BG: Страници

en: Categories
bg_BG: Категории

en: Monthly Archives
bg_BG: Месечни архиви

en: Tags
bg_BG: Етикети

en: All Articles
bg_BG: Всички статии

en: 0 Comment
bg_BG: 0 коментара

en: U-Design Options
bg_BG: Опции на U-Design

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Icon Fonts
bg_BG: Шрифтове с икони

en: Theme Update
bg_BG: Обновяване на темата

en: Name
bg_BG: Име

en: (required)
bg_BG: (необходимо)

en: Email (will not be published)
bg_BG: Имейл (няма да се публикува)

en: Website
bg_BG: Уебсайт

en: Previous Image
bg_BG: Предишно изображение

en: Next Image
bg_BG: Следващо изображение

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
bg_BG: Съжаляваме, няма прикачени файлове, които да отговарят на вашия критерий.

en: No entries were found under this blog section.
bg_BG: Не са намерени записи в тази блог секция.

en: Please respond to the reCAPTCHA question
bg_BG: Моля, отговорете на reCAPTCHA въпроса

en: Please enter a name
bg_BG: Моля, въведете име

en: Your name must consist of at least 2 characters
bg_BG: Вашето име трябва да съдържа поне 2 символа

en: Please enter a valid email address
bg_BG: Моля, въведете валиден имейл адрес

en: phone number
bg_BG: телефонен номер

en: extension
bg_BG: разширение

en: Please enter a valid %1$s and %2$s
bg_BG: Моля, въведете валиден %1$s и %2$s

en: Please enter a valid %s
bg_BG: Моля, въведете валиден %s

en: Please enter your message
bg_BG: Моля, въведете Вашето съобщение

en: ext.
bg_BG: разш.

en: Phone:
bg_BG: Телефон:

en: Contact Form submission from %s
bg_BG: Форма за контакт, изпратена от %s

en: This email was submitted from:
bg_BG: Този имейл беше изпратен от:

en: Sender's name:
bg_BG: Име на изпращача:

en: E-mail:
bg_BG: Имейл:

en: Message:
bg_BG: Съобщение:

en: <p class="serif">Read the rest of this page &raquo;</p>
bg_BG: <p class="serif">Прочетете останалата част от страницата &raquo;</p>

en: Email Successfully Sent!
bg_BG: Имейлът е изпратен успешно!

en: Thank you <strong>%s</strong> for using our contact form! Your email was successfully sent and we will be in touch with you shortly.
bg_BG: Благодарим Ви <strong>%s</strong> за Вашето съобщение! Вашият имейл беше изпратен успешно и ние ще се свържем с Вас скоро.

en: Failed to connect to mailserver!
bg_BG: Проблем при свързването с мейл-сървъра!

en: Please use the form below to send us an email:
bg_BG: Моля, използвайте формата отдолу, за да ни изпратите имейл:

en: (required, at least 2 characters)
bg_BG: (задължително, поне 2 символа)

en: required
bg_BG: задължително

en: E-Mail
bg_BG: Имейл

en: Phone
bg_BG: Телефон

en: (optional)
bg_BG: (опция)

en: Your comment
bg_BG: Вашият коментар

en: Submit
bg_BG: Изпрати

en: All
bg_BG: Всички

en: Portfolio section for this page has not been found!
bg_BG: Портфолио секцията за тази страница не е открита!

en: <strong>Reason:</strong> No category has been assigned as Portfolio section for this page yet. In order to fix this, go to the theme's options page and assign a category for this page.
bg_BG: <strong>Причина:</strong> Още не е определена категория като портфолио секция за тази страница. За да поправите това, отидете до страницата с настройките на темата и задайте категория за тази страница.

en: Categories:
bg_BG: Категории:

en: Show All
bg_BG: Покажи всички

en: Tags:
bg_BG: Етикети:

en: Sort By:
bg_BG: Подреждане по:

en: Original Order
bg_BG: Първоначална подредба

en: Alphabetical
bg_BG: По азбучен ред

en: Ascending
bg_BG: Възходящо

en: Descending
bg_BG: Низходящо

en: Didn't find what you were looking for? Refine your search!
bg_BG: Не намерихте това, което търсите? Подобрете търсенето!

en: About This Sidebar
bg_BG: Относно тази странична лента

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>BlogSidebar</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на блога</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>ContactSidebar</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента за контакти</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 2</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на страницата 2</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 3</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на страницата 3</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 4</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на страницата 4</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 5</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на страницата 5</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 6</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на страницата 6</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 7</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на страницата 7</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 8</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на страницата 8</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>PortfolioSidebar</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на портфолиото</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>SitemapSidebar</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на картата на сайта</em></strong>

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar</em></strong> Widget Area
bg_BG: За да редактирате тази странична лента, отидете до <strong><em>Външен вид -> Уиджети</em></strong> в администраторския панел и поставете уиджети в областта за уиджети на <strong><em>страничната лента на страниците</em></strong>

en: Sorry, no posts matched your criteria.
bg_BG: Съжаляваме, няма публикации, които да отговарят на Вашия критерий.

en: uDesign Error: There was an issue with the uploaded file.
bg_BG: uDesign грешка: Има проблем с качения файл.

en: uDesign Error: There are no options to import.
bg_BG: uDesign грешка: Няма възможност за импортиране.

en: uDesign Error: The file you uploaded is not a valid file.
bg_BG: uDesign грешка: Каченият файл не е валиден файл.

en: uDesign Error: You don't have 'direct' access or write permissions to the file system.
bg_BG: uDesign грешка: Нямате "директен" достъп или права за запис върху файловата система.

en: Settings imported successfully.
bg_BG: Настройките са импортирани успешно.

en: By default the export function will grab the U-Design theme options, optionally you may also include all widgets in the export file.
bg_BG: По подразбиране функцията за експортиране ще вземе опциите на темата U-Design. Опционално можете да включите всички уиджети в експортирания файл.

en: Here are the stored settings for the U-Design theme:
bg_BG: Ето няколко съхранени настройки на темата U-Design:

en: Back up all widgets as well.
bg_BG: Архивирайте и всички уиджети.

en: Download as file
bg_BG: Изтегляне като файл

en: Restore a previous backup.
bg_BG: Възстановяване на предишен архив.

en: Upload file
bg_BG: Качване на файл

en: Settings saved.
bg_BG: Настройките са записани.

en: Nothing to delete! Fontello installation was not found.
bg_BG: Няма нищо за изтриване. Не е открита инсталация на Fontello.

en: U-Design Icon Fonts Options
bg_BG: Опции за шрифтовете с икони на U-Design

en: Remove the Fontello Icon Fonts
bg_BG: Премахване на шрифтовете за икони Fontello

en: Deleting or replacing the currently installed Fontallo icons would affect those icons used in your content, so don't forget to update your content accordingly.
bg_BG: Изтриването или замяната на инсталираните икони Fontello ще повлияе на иконите, които са използвани във вашето съдържание, така че не забравяйте да обновите съответното съдържание.

en: Save Changes
bg_BG: Съхраняване на промените

en: General Information
bg_BG: Основна информация

en: Icon Fonts Documentation
bg_BG: Документация за шрифтовете с икони

en: By default the theme comes with Font Awesome icons already preloaded, so you don't have to do anything to install the fonts.
bg_BG: По подразбиране темата идва с предварително заредени икони Font Awesome, така че не трябва да правите нищо друго за инсталирането им.

en: For your reference a full list of all the FA icons can be found at %s
bg_BG: За справка, пълен списък на FA иконите може да се види на %s

en: The Icons List
bg_BG: Списък на иконите

en: Here's some example uses from the Font Awesome website: %s
bg_BG: Тук можете да видите няколко примера от уебсайта на Font Awesome: %s

en: Font-Awesome Examples
bg_BG: Font Awesome примери

en: Usage Instructions within WordPress and the uDesign theme
bg_BG: Инструкции за употреба в WordPress и темата uDesign

en: Within WordPress you can place Font Awesome icons just about anywhere with the %s tag.
bg_BG: В WordPress можете да поставяте Font Awesome икони почти навсякъде с таг %s.

en: I have also provided a button in each post/page editor to insert icons in your content directly. This option will allow you to select, style and generate your code:
bg_BG: Осигурен е бутон за всеки редактор на публикация/страница за директно вмъкване на икони във вашето съдържание. Тази възможност ще ви позволи да поставяте стилове и да избирате и генерирате Вашия код:

en: The Shortcode
bg_BG: Кратък код

en: Font Awesome as well as Fontello icons can also be inserted in your content with a shortcode which is specific to the uDesign theme, example:
bg_BG: Иконите Font Awesome, както и Fontello, също могат да се вмъкват във Вашето съдържание с кратък код, който е специфичен за темата uDesign, например:

en: Specify the color:
bg_BG: Задайте цвета:

en: To add animated spin use "fa-spin" for Font Awesome (and for Fontello icons use "animate-spin" instead):
bg_BG: За да добавите анимирано въртене, използвайте "fa-spin" за Font Awesome (а за Fontello - "animate-spin"):

en: With "circle-wrap" added:
bg_BG: С добавено "заграждане в кръг":

en: The size can be specified in the following way:
bg_BG: Размерът може да се определи по следния начин:

en: Fontello Icon Fonts Uploader
bg_BG: Качване на шрифта с икони на Fontello

en: Import the fonts:
bg_BG: Импортиране на шрифтове:

en: Font Awesome Options
bg_BG: Настройки на Font Awesome

en: Disable Font Awesome
bg_BG: Забраняване на Font Awesome

en: Video Tutorial
bg_BG: Видеообучение

en: Before you can use this section you will need to go to %s, choose the icon fonts you would like to include in the theme and then generate your zip file, upload the fontello zip file in the section below.
bg_BG: Преди да можете да използвате тази секция, трябва да отидете на %s, да изберете шрифтовете с икони, които искате да включите в темата, и след това да генерирате Вашия zip файл и да качите Fontello zip файла в секцията отдолу.

en: Go to http://fontello.com/
bg_BG: Отидете на http://fontello.com/

en: By default the Font Awesome fonts and styles are loaded within the theme. This means that the icons are available for your choosing in the page, post or anywhere else in your content. If you would like to remove Font Awesome from the available icon fonts, please use the option below to disable them:
bg_BG: По подразбиране Font Awesome шрифтовете и стиловете се зареждат в темата. Това означава, че иконите са достъпни за използване в страницата, публикацията или навсякъде другаде във Вашето съдържание. Ако искате да премахнете Font Awesome от наличните шрифтове с икони, използвайте опцията отдолу, за да ги забраните:

en: Upload Fontello "zip" File
bg_BG: Качване на Fontello "zip" файл

en: This will remove, unload any styles or files associated with the Font Awesome icons from the theme.
bg_BG: Това ще премахне или свали всички стилове или файлове, свързани с Font Awesome иконите, от темата.

en: uDesign Error: There was an error creating the %s folder
bg_BG: uDesign грешка: Възникна грешка при създаването на папка %s

en: uDesign Error: Unzipping the Fontello file failed!
bg_BG: uDesign грешка: Разархивирането на Fontello файла беше неуспешно!

en: uDesign Error: You don't have direct write permissions to the file system.
bg_BG: uDesign грешка: Нямате директни права за запис върху файловата система.

en: uDesign Error: Deletion of %s folder failed!
bg_BG: uDesign грешка: Изтриването на папка %s беше неуспешно!

en: uDesign Error: %s file could not be found.
bg_BG: uDesign грешка: Файлът %s не може да се намери.

en: uDesign Error: The Fontello config file has no content.
bg_BG: uDesign грешка: Конфигурационният файл Fontello е празен.

en: uDesign Error: There was an issue decoding the Fontello config file.
bg_BG: uDesign грешка: Възникна проблем при декодирането на конфигурационния файл на Fontello.

en: Go to the Updates page
bg_BG: Отиване на страницата за обновяване

en: Dashboard &rarr; Updates
bg_BG: Dashboard &rarr; Обновявания

en: ALTERNATIVE UPDATE METHODS
bg_BG: ДРУГИ МЕТОДИ ЗА ОБНОВЯВАНЕ

en: Manual update:
bg_BG: Ръчно обновяване:

en: Please note:
bg_BG: Забележка:

en: It's always a great idea to make a backup of the theme's folder %s, or better yet, a full backup of your site including the database before proceeding with an update.
bg_BG: Винаги е добре да архивирате папката на темата %s, или, още по-добре, да правите пълен архив на вашия сайт, включително на базата данни, преди да преминете към обновяване.

en: First you need to download the latest version of the %1$sU-Design Theme%2$s, for that log into your %3$s account used to purchase the theme and from your %4$sDownloads%5$s section grab the theme's latest zip.
bg_BG: Първо, трябва да изтеглите най-новата версия на %1$sтемата U-Design%2$s. За тази цел влезте във Вашия %3$s профил, който сте използвали за закупуване на темата, и от секцията %4$sDownloads%5$s изтеглете последния zip на темата.

en: Here's a couple of methods we usually recommend for updating the theme manually:
bg_BG: Няколко метода за ръчно обновяване на темата, които ние обикновено препоръчваме:

en: Method 1:
bg_BG: Метод 1:

en: Method 2:
bg_BG: Метод 2:

en: Go to %s section, activate another theme temporarily which will de-activate the "U-Design" theme automatically. At this point go ahead and delete the "U-Design" theme (don't worry, you will not lose any of your themes' options since those are saved in the database). Then upload, install and activate the latest version of the "U-Design" theme as if doing it for the first time.
bg_BG: Отидете в секция %s и активирайте временно друга тема, което ще деактивира автоматично темата "U-Design". След това изтрийте темата "U-Design" (не се притеснявайте, няма да загубите нито една от настройките на темата, тъй като те са записани в базата данни). Качете, инсталирайте и активирайте най-новата версия на темата "U-Design" така, както го правите за първи път.

en: Appearance &rarr; Themes
bg_BG: Външен вид &rarr; Теми

en: If you have any caching plugins active or server side caching or %s don't forget to clear the cache.
bg_BG: Ако някои от разширенията за кеширане или кеширането на сървъра са активни или %s, не забравяйте да изчистите кеша.

en: What is CDN?
bg_BG: Какво е CDN?

en: Now, %1$sif you have modified any core theme files in the past%2$s (those could be CSS, PHP, JS or ther files) but you haven't been keeping track of your changes then you can use some 'diff' tools to locate exactly what was modified and thus be able to re-apply those changes after the update. For your reference, it's always better to use a "child" theme for customizations that way your changes will be safe with future updates of the "parent" theme, we offer a "child" theme for U-Design %3$sHERE%4$s.
bg_BG: Сега, %1$sако сте променяли преди някои от основните файлове на темата%2$s (било то CSS, PHP, JS или други файлове), но не сте следили промените, тогава можете да използвате 'diff' инструмент, за да откриете точно какво е било променено и по този начин да имате възможността отново да приложите тези промени, след обновяването. Имайте предвид, че винаги е по-добре да използвате "дъщерна" тема за персонализиране, като по този начин Вашите промени ще бъдат в безопасност при бъдещи обновявания на "родителската" темата. Ние предлагаме "дъщерна" тема за U-Design %3$sТУК%4$s.

en: For a full list of affected files in the latest release please refer to the theme's "Changelog".
bg_BG: Пълен списък на променените файлове в последната версия се съдържа в "Changelog" към темата.

en: Should you have any questions regarding theme updates feel free to post in the %1$ssupport forum%2$s.
bg_BG: Ако имате някакви въпроси по отношение на обновяването на темата, можете да ги публикувате във %1$sфорума за поддръжка%2$s.

en: How do I update the theme!
bg_BG: Как да обновя темата!

en: Choose a Font
bg_BG: Избиране на шрифт

en: Help
bg_BG: Помощ

en: General Options
bg_BG: Основни настройки

en: Menus Options
bg_BG: Настройки на менюто

en: Layout Options
bg_BG: Настройки на оформлението

en: Font Settings
bg_BG: Настройки на шрифтовете

en: Custom Colors
bg_BG: Потребителски цветове

en: Front Page Sliders
bg_BG: Слайдери на началната страница

en: Portfolio Section
bg_BG: Портфолио секция

en: Blog Section
bg_BG: Блог секция

en: Contact Page
bg_BG: Страница с контакти

en: Footer Options
bg_BG: Настройка на долния колонтитул

en: Statistics
bg_BG: Статистика

en: Responsive Layout
bg_BG: Пременящ се външен вид - responsive

en: Advanced Options
bg_BG: Разширени настройки

en: Options <small>(version %1$s)</small>
bg_BG: Настройки <small>(версия %1$s)</small>

en: Reset to defaults
bg_BG: Възстановяване на настройките по подразбиране

en: Cheatin' uh?
bg_BG: Мамиш, а?

en: U-Design theme help resources:
bg_BG: Ресурси за помощ за темата U-Design:

en: Open the documentation
bg_BG: Отваряне на документацията

en: Documentation
bg_BG: Документация

en: Go to the Support Forum
bg_BG: Отиване във форума за поддръжка

en: Support Forum
bg_BG: Форум за поддръжка

en: You should be able to register yourself with the Support Forum %1$sHERE%2$s.
bg_BG: Можете да се регистрирате във форума за поддръжка %1$sТУК%2$s.

en: Go to the Video Tutorials
bg_BG: Отиване към видеообучението

en: Video Tutorials (Author's YouTube Tutorials Channel)
bg_BG: Видеообучение (канал за обучение на автора в YouTube)

en: Go to the U-Design Demo Site
bg_BG: Отиване на демонстрационния сайт на U-Design

en: U-Design Demo Site
bg_BG: Демонстрационен сайт на U-Design

en: Go to the U-Design Shortcodes examples
bg_BG: Вижте примери за кратките кодове на U-Design

en: U-Design Shortcodes
bg_BG: Кратки кодове на U-Design

en: Go to the "Get the Code" page
bg_BG: Отиване на страницата "Вземете кода"

en: Get the Code: All of the Home page examples source code is available here.
bg_BG: Вземете кода: Кодът за всички примери за начална страница е наличен тук.

en: Logo
bg_BG: Лого

en: URL
bg_BG: Адрес

en: Enter a URL or upload an image for your logo:
bg_BG: Въведете адрес или качете изображение на Вашето лого:

en: Upload Logo
bg_BG: Качване на лого

en: To upload an image click on "Upload Logo" button. Once you upload or choose your image click the "Choose Image" button to insert it into the text field above.
bg_BG: За да качите изображение, щракнете върху бутона "Качване на лого". След като качите или изберете Вашето изображение, щракнете върху бутона "Изберете изображение", за да го вмъкнете в текстовото поле отгоре.

en: Link Dimensions
bg_BG: Размери на областта

en: (Width X Height) in pixels.
bg_BG: (ширина х височина) в пиксели.

en: Make sure to accurately enter the logo's width and height. This option will not resize the logo but will define the logo link (clickable area over the logo).
bg_BG: Убедете се, че правилно сте въвели ширината и височината на логото. Тази опция няма да преоразмери логото, но ще определи областта на логото (областта за щракване над логото).

en: Position
bg_BG: Позиция

en: Horizontal:
bg_BG: Хоризонтално:

en: Please Note: In order for this to work make sure the logo width you've provided in the option above is an accurate representation of the logo's width.
bg_BG: Забележка: За да работи това, уверете се, че ширината на логото, която сте задали в настройката отгоре, отговаря правилно на ширината на логото.

en: Vertical:
bg_BG: Вертикално:

en: from the top.
bg_BG: от горната част.

en: Tagline
bg_BG: Рекламно изречение

en: from the left. Enter a number between 0 and 400.
bg_BG: от ляво. Въведете число между 0 и 400.

en: Please note that the actual Slogan text can be changed or deleted at %1$sSettings %2$s General%3$s <strong>Tagline</strong> option.
bg_BG: Имайте предвид, че реалният текст на слогана може да се промени или изтрие от опцията <strong>"Рекламно изречение"</strong> в %1$sНастройки %2$s Основни%3$s.

en: Go to the "General Settings" page
bg_BG: Отиване на страница "Основни настройки"

en: Font Size
bg_BG: Размер на шрифта

en: (Default)
bg_BG: (по подразбиране)

en: Top Area
bg_BG: Горна област

en: Height
bg_BG: Височина

en: in pixels.
bg_BG: в пиксели.

en: Note: the minimum recommended height is 55px.
bg_BG: Забележка: Минималната препоръчителна височина е 55px.

en: Search Box
bg_BG: Поле за търсене

en: Enable the Search box displayed in the top area of the page.
bg_BG: Разрешаване на показването на полето за търсене в горната област на страницата.

en: Call to action
bg_BG: Подбуда за действие - Call to action

en: Phone Number Information
bg_BG: Информация за телефонен номер

en: Use this field to provide a phone number or any other piece of information.  It is displayed near the search box located at the top right corner of the theme.
bg_BG: Използвайте това поле за предоставяне на телефонен номер или някаква друга информация. То се показва близо до полето за търсене, намиращо се в горния десен ъгъл на темата.

en: Page Peel
bg_BG: Ъгъл на страницата

en: Display the page curl/peel located in the top right corner of the site. Could be used for your FeedBurner subscription or advertising.
bg_BG: Показване на подгънатия ъгъл на страницата, намиращ се в горния десен ъгъл на сайта. Може да се използва за вашия абонамент за FeedBurner или реклама.

en: Enter a URL:
bg_BG: Въведете адрес:

en: Feedback Button
bg_BG: Бутон за обратна връзка

en: Display the Feedback button located in the most left side of the site.
bg_BG: Показване на бутона за обратна връзка, намиращ се в най-лявата страна на сайта.

en: Fix the position of the "Feedback" button to prevent it from scrolling with the page.
bg_BG: Фиксиране на позицията на бутона за обратна връзка, за да се предотврати скролирането му със страницата.

en: Enable
bg_BG: Разрешаване

en: Enable prettyPhoto lightbox script.
bg_BG: Разрешаване на скрипта prettyPhoto lightbox.

en: In case of conflicts with some other lightbox plugins you may wish to disable the %1$sprettyPhoto%2$s script.
bg_BG: В случай на конфликти с някои от останалите lightbox разширения, можете да забраните скрипта %1$sprettyPhoto%2$s.

en: Style Themes
bg_BG: Стилове на темата

en: Theme:
bg_BG: Тема:

en: This option allows you to choose from a few prettyPhoto style themes available by default.
bg_BG: Тази опция ви позволява да избирате от няколко стила на prettyPhoto, налични по подразбиране.

en: Gallery Overlay
bg_BG: Изглед на галерията

en: Disable the mini gallery of thumbnails that overlays the preview image on mouse over.
bg_BG: Забраняване на мини-галерията от миниатюри, които застъпват изображението при преминаване на мишката.

en: General
bg_BG: Основни

en: Breadcrumbs
bg_BG: Постъпково меню - breadcrumb

en: Show Breadcrumbs
bg_BG: Показване на постъпковото меню

en: Theme Update Notifier
bg_BG: Уведомяване за обновяване на темата

en: Disable Theme Update Notifier
bg_BG: Забраняване на уведомяването за обновяване на темата

en: Disable notifications for new theme updates.
bg_BG: Забраняване на уведомленията за нови актуализации на темата.

en: Schema.org Tags
bg_BG: Тагове Schema.org

en: Enable Schema.org Tags
bg_BG: Разрешаване на таговете Schema.org

en: This option will enable schema.org tags within the theme where applicable.
bg_BG: Тази опция ще позволи таговете schema.org в темата, където е приложимо.

en: Disable Image Cropping
bg_BG: Забраняване на изрязването

en: Disable image cropping when generating thumbnail images in sections like Blog, Portfolio, 'U-Design: Recent Posts' widget, etc.
bg_BG: Забранява изрязването на изображението, когато се генерират миниатюри в секции като блог, портфолио, уиджета "U-Design: Последни публикации" и др.

en: Retina for Cropped Images
bg_BG: Retina за изрязаните изображения

en: Enable Retina for Cropped Images
bg_BG: Разрешаване на Retina за изрязаните изображения

en: Enable automatic retina images for cropped images (those usually are thumbnail images in sections like Blog, Portfolio, 'U-Design: Recent Posts' widget, etc.)
bg_BG: Разрешаване на автоматични Retina изображения за изрязаните изображения (те обикновено са миниатюри в секции като блог, портфолио, уиджета "U-Design: Последни публикации" и др.)

en: If enabled, a double pixel ratio will be used for the cropped images. In order for this option to be applied the above 'Disable Image Cropping' option should not be checked. This option can be overwritten for individual portfolio thumbnails by the use of custom fields (see documentation for more information).
bg_BG: Ако е разрешено, за изрязаните изображения ще бъде използвано двойно пикселно съотношение. За да се приложи тази опция, горната опция "Забраняване на изрязването" не трябва да е избрана. За индивидуалните портфолио миниатюри тази опция се замества с използването на потребителски полета (вж. документацията за повече информация).

en: Smooth Scrolling
bg_BG: Плавно превъртане

en: Disable Smooth Scrolling
bg_BG: Забраняване на плавното превъртане

en: This option will disable the smooth scrolling to an anchor link on same pages.
bg_BG: Тази опция ще деактивира плавното превъртане към отбелязана връзка на същите страници.

en: Custom Styles
bg_BG: Потребителски стилове

en: Enable "style.css"
bg_BG: Разрешаване на "style.css"

en: Enable the %1$sstyle.css%2$s located in the theme's root folder. You can then edit that file from %3$sAppearance %4$s Edit%5$s to add any custom CSS. You would also need to enable this option if you want to use a %6$schild theme%7$s.
bg_BG: Активиране на %1$sstyle.css%2$s, който се намира в главната папка на темата. След това можете да редактирате този файл от %3$sВъншен вид %4$s Редактиране%5$s, за да добавите потребителски CSS. Вероятно трябва да активирате тази опция, ако искате да използвате %6$sдъщерна тема%7$s.

en: Main Menu
bg_BG: Главно меню

en: "Stay-On-Top" Main Menu
bg_BG: Главно меню "винаги отгоре"

en: "Stay-On-Top" the Main Menu
bg_BG: Главното меню е "винаги отгоре"

en: Fix the main navigation bar to stay on top of the page once header has been scrolled past.
bg_BG: Фиксиране на главната навигационна лента винаги отгоре на страницата при превъртане на заглавната част.

en: "Stay-On-Top" Main Menu Logo (optional)
bg_BG: Лого за главното меню "винаги отгоре" (опция)

en: Enter a URL or upload an image for your "Stay-On-Top" menu logo:
bg_BG: Въведете адрес или качете изображение на Вашето лого за менюто "винаги отгоре":

en: You may use this option to specify a logo for the "Stay-On-Top" menu. Please note, this is optional, the fallback is the the main logo (scaled down version).
bg_BG: Можете да използвате тази опция за задаване на лого за главното меню "винаги отгоре". Имайте предвид, че това е опция, която замества главното лого (намалена версия).

en: Disable the "Stay-On-Top" Main Menu Logo
bg_BG: Забраняване на логото за главното меню "винаги отгоре"

en: Selecting this option will remove the logo from the "Stay-On-Top" menu.
bg_BG: Избирането на тази опция ще премахне логото от главното меню "винаги отгоре".

en: "Stay-On-Top" Menu Shadow
bg_BG: Сянка на менюто "винаги отгоре"

en: Add shadow to the Stay-On-Top menu.
bg_BG: Добавяне на сянка към менюто "винаги отгоре".

en: "Stay-On-Top" Remove Background Image
bg_BG: Премахване на фоновото изображение "винаги отгоре"

en: Remove the background image behind the Stay-On-Top menu, in which case the background color assigned to the Main Menu or Top Area will be used instead.
bg_BG: Премахване на фоновото изображение зад менюто "винаги отгоре". В този случай ще бъде използван зададения фонов цвят за главното меню или горната област.

en: Disable "Stay-On-Top" Menu on Mobile Devices
bg_BG: Забраняване на менюто "винаги отгоре" за мобилни устройства

en: This option will disable the Stay-On-Top menu on mobile devices only.
bg_BG: Тази опция ще забрани менюто "винаги отгоре" само за мобилни устройства.

en: It only applies for non-responsive layout.
bg_BG: Прилага се само за фиксиран дизайн.

en: Main Menu Alignment
bg_BG: Подравняване на главното меню

en: Choose alignment:
bg_BG: Избиране на подравняване:

en: right
bg_BG: дясно

en: left
bg_BG: ляво

en: center
bg_BG: центрирано

en: This option sets the main navigation menu alignment.
bg_BG: Тази опция задава подравняването на главното навигационно меню.

en: Main Menu Vertical Positioning
bg_BG: Вертикално положение на главното меню

en: This option allows you to move the menu vertically towards the top or bottom of the Top Area ("0" is the default which places the menu at the bottom).
bg_BG: Тази опция позволява вертикалното преместване на менюто към горния или долния край на горната зона (по подразбиране е "0", което позиционира менюто в долния край).

en: Main Menu Auto Arrows
bg_BG: Автоматични стрелки на главното меню

en: Show the top navigation menu's auto arrows. Those are the arrows indicating a submenu.
bg_BG: Показва автоматичните стрелки на горното навигационно меню. Тези стрелки указват подменю.

en: Submenu Drop Shadow
bg_BG: Сянка на подменюто

en: Enable drop shadow for the submenu.
bg_BG: Разреши сенки за подменютата.

en: Border Under the Menu
bg_BG: Рамка под менюто

en: Remove the border line located under the menu.
bg_BG: Премахване на рамката, минаваща под менюто.

en: Secondary Menu
bg_BG: Вторично меню

en: Enable Secondary Menu Bar
bg_BG: Разрешаване на вторичното меню

en: Toggle the visibility for the secondary menu bar.
bg_BG: Превключване на видимостта на вторичното меню.

en: You may customize the colors of the secondary navigation bar from %1$sCustom Colors %2$s Secondary Menu Colors%3$s section.
bg_BG: Можете да персонализирате цветовете на вторичното навигационно меню от секция %1$sПотребителски цветове %2$s Цветове на вторичното меню%3$s.

en: Text Area 1
bg_BG: Текстова зона 1

en: You could use this area to add text, phone number, or other information. You may use HTML tags.
bg_BG: Можете да използвате тази зона за добавяне на текст, телефонен номер или друга информация. Можете да използвате HTML тагове.

en: Restore Default Content
bg_BG: Възстановяване на съдържанието по подразбиране

en: Text alignment:
bg_BG: Подравняване на текста:

en: This option sets the text alignment for the Text Area 1.
bg_BG: Тази опция задава подравняването на текста в текстова зона 1.

en: Select width:
bg_BG: Избиране на ширина:

en:  &nbsp;(Hide)
bg_BG:  &nbsp;(скрий)

en: The total including the other two areas combined should add up to grid_24.
bg_BG: Общо, включително другите две зони, трябва да запълни grid_24.

en: Text Area 2
bg_BG: Текстова зона 2

en: Restore Default Icons
bg_BG: Възстановяване на иконите по подразбиране

en: This option sets the text alignment for the Text Area 2.
bg_BG: Тази опция задава подравняването на текста в текстова зона 2.

en: Choose a Menu
bg_BG: Избиране на меню

en: Select Menu
bg_BG: Избиране на меню

en: This option allows you to assign a menu to the secondary nativation bar. Please note that only the top level menu items will be displayed (submenus are excluded).
bg_BG: Тази опция позволява прикачването на меню към вторичната навигационна лента. Имайте предвид, че само горните позиции на менюто ще бъдат показани (подменютата се изключват).

en: If there are no menus listed above you may create one from the %1$sAppearance %2$s Menus%3$s section.
bg_BG: Ако отгоре липсват менюта, можете да създадете такива от секция %1$sВъншен вид %2$s Менюта%3$s.

en: This link will open in a new window the WordPress Menus Editor section.
bg_BG: Връзката ще се отвори в нов прозорец на секцията за редактиране на менюта на WordPress.

en: This option sets the text alignment for the menu.
bg_BG: Тази опция задава подравняването на текста за менюто.

en: Choose Order
bg_BG: Избиране на подредба

en: This option allows you to assign the order in which the secondary menu items will be shown.
bg_BG: Тази опция позволява избора на подредба за показване на елементите на вторичното меню.

en: Drag and Drop items in this menu simulator area from the dashed border area below to add them to the menu. Drag and drop horizontally to change order or resize to set desired width:
bg_BG: Влачете и пуснете елементи в областта на този меню-симулатор от долната пунктирана зона, за да ги добавите към менюто. Влачете и пускайте хоризонтално, за да промените реда или преоразмерете, за да настроите желаната ширина:

en: Drop items in this area to remove them from the menu:
bg_BG: Пуснете елементи в тази зона, за да ги премахнете от менюто:

en: Page Title
bg_BG: Заглавие на страницата

en: Title Position 1
bg_BG: Позиция на заглавие 1

en: Title Position 2
bg_BG: Позиция на заглавие 2

en: Remove Title (SEO-Friendly)
bg_BG: Премахване на заглавие (SEO-подходящо)

en: Remove Title Completely
bg_BG: Пълно премахване на заглавие

en: Update
bg_BG: Обновяване

en: Display Title immediately under the Main Menu, it spans the full width of page.
bg_BG: Показване на заглавието непосредствено под главното меню. Заема цялата ширина на страницата.

en: Display Title inside Main Content, it spans the main content width.
bg_BG: Показване на заглавието вътре в основното съдържание. Заема ширината на областта на основното съдържание.

en: Remove Title visually, so that human visitors will not see it, yet it will still be served as an "h1" heading to search engine spiders.
bg_BG: Премахване на заглавието визуално, така че потребителите да не го виждат, но все още да може да бъде обхождано като заглавие "h1" от търсещите машини.

en:  ... just as it says! A word of caution, when using this option keep in mind that your pages will be left without an "h1" heading. It is your responsibility to look after that.
bg_BG:  ... точно каквото означава! Бъдете предпазливи, когато използвате тази опция, и имайте предвид, че вашите страници ще останат без заглавие "h1". Ваша отговорност е да се погрижите за това.

en: Set the width of the "Home Page Column 1" Widget Area as constant 1/3 width (Applies only to a two column layout, in other words having the first widget area "Home Page Column 1" in combination with any of the other widget areas being active).
bg_BG: Настройване на ширината на уиджет областта "Колона 1 на началната страница" константно на 1/3 от дължината (прилага се само за дизайн с две колони или, с други думи, когато имате първа уиджет област "Колона 1 на началната страница" в комбинация с всяка от другите активни уиджет области).

en: Remove Sidebar from Default Pages
bg_BG: Премахване на страничната лента от страниците по подразбиране

en: Remove the sidebar from the default page template. This will make all pages that have been assigned "Default Template" full width.
bg_BG: Премахване на страничната лента от шаблона на страницата по подразбиране. Това ще зададе пълна ширина на всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране".

en: Default Pages Sidebar Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците по подразбиране

en: Choose position:
bg_BG: Избиране на позиция:

en: Left
bg_BG: Ляво

en: Right
bg_BG: Дясно

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Default Template".
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране".

en: Default Pages Sidebar 2 Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците по подразбиране 2

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 2".
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране 2".

en: Default Pages Sidebar 3 Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците по подразбиране 3

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 3".
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране 3".

en: Default Pages Sidebar 4 Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците по подразбиране 4

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 4".
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране 4".

en: Default Pages Sidebar 5 Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците по подразбиране 5

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 5".
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране 5".

en: Default Pages Sidebar 6 Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците по подразбиране 6

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 6".
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране 6".

en: Default Pages Sidebar 7 Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците по подразбиране 7

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 7".
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране 7".

en: Default Pages Sidebar 8 Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците по подразбиране 8

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 8".
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен "шаблона по подразбиране 8".

en: Sitemap Page Sidebar Position
bg_BG: Позиция на страничната лента за страниците с карта на сайта

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Sitemap page" template.
bg_BG: Това е позицията на страничната лента за всички страници, на които е приложен шаблона "страница с карта на сайта".

en: Show Comments on Pages
bg_BG: Показване на коментарите на страниците

en: Show Comments on Pages. Those are the pages assigned with the 'Default Page', 'Page Template 2', ..., 'Page Template 8' and 'Full-width Page' templates. Additionally, you can 'Allow' these comments from the individual page's configuration.
bg_BG: Показване на коментарите на страниците. Това са страниците, на които е приложен шаблон "страница по подразбиране", "шаблон страница 2", ..., "шаблон страница 8" и "страница с пълна ширина". Допълнително можете да "Разрешите" тези коментари от конфигурацията на отделните страници.

en: Greater than 960px Theme Width Fluid Layout
bg_BG: Флуиден дизайн на темата с ширина по-голяма от 960px

en: In Fluid Layout the widths of elements such as the main content block, sidebar, columns, etc. are converted to percentages rather than fixed width in pixels. This allows resizing of those elements to be relative to the browser window width. This section allows you to set the overall theme and sidebar width. The theme width can only be greater than the default 960px and will only exhibit fluid behaviour in widths greater than the default 960px width. If the site is viewed in a device or browser with width less than 960px then the theme will behave as a standard fixed width theme with 960px width frame, unless of course Responsive layout is enabled.
bg_BG: При флуидния дизайн ширината на елементите, като блок за основното съдържание, странична лента, колони и др., се преобразува в проценти, вместо фиксираната ширина в пиксели. Това позволява относителното преоразмеряване на тези елементи спрямо ширината на прозореца на браузъра. Тази секция ви позволява да настроите общата ширина на темата и страничната лента. Ширината на темата може да бъде само по-широка от стойността по подразбиране 960px и ще има флуидно поведение при ширини по-големи от 960px. Ако сайтът се преглежда в устройство или браузър с ширина по-малка от 960px, тогава темата ще се държи като стандартна тема с фиксирана ширина 960px, освен ако не е разрешен променящия се дизайн.

en: Enable Maximum Width
bg_BG: Разрешаване на максимална ширина

en: Set the theme width to the maximum possible browser or device width.
bg_BG: Настройване на ширината на темата на максимално възможната ширина на браузъра или устройството.

en: (Fluid Layout)
bg_BG: (Флуиден дизайн)

en: Global Theme Width
bg_BG: Глобална ширина на темата

en: (Width) in pixels.
bg_BG: (Ширина) в пиксели.

en: This option is about the overall theme width and it will be applied to all pages. You may specify a range between 960px and 1600px.
bg_BG: Тази опция е за общата ширина на темата и тя ще бъде приложена към всички страници. Можете да зададете стойност между 960px и 1600px.

en: (default: 960)
bg_BG: (по подразбиране: 960)

en: Global Sidebar Width
bg_BG: Глобална ширина на страничната лента

en: (Width) in percentage.
bg_BG: (Ширина) в проценти.

en: This option is about the overall sidebar width and it will be applied to all pages. You may specify a range between 20% and 50%.
bg_BG: Тази опция е за общата ширина на страничната лента и тя ще бъде приложена за всички страници. Можете да зададете стойност между 20% и 50%.

en: (default: 33)
bg_BG: (по подразбиране: 33)

en: Google Fonts
bg_BG: Google шрифтове

en: Enable Google Fonts
bg_BG: Разрешаване на Google шрифтове

en: You may preview all available Google fonts at
bg_BG: Можете да прегледате всички налични Google шрифтове на

en: Google Fonts directory
bg_BG: Директория с Google шрифтове

en: General (body) text
bg_BG: Основен (body) текст

en: Line Height:
bg_BG: Височина на реда:

en: This option can be used to specify the line height for the general body text. Range from 0.2 to 5.0 (default: 1.7)
bg_BG: Тази опция може да се използва за определяне на височината на реда за основния текст. Обхват от 0.2 до 5.0 (по подразбиране: 1.7)

en: Headings
bg_BG: Заглавия

en: The following settings are applied to all headings (h1, h2, h3, h4, h5 and h6) as well as the tagline (slogan) text:
bg_BG: Следващите настройки се прилагат към всички заглавия (h1, h2, h3, h4, h5 и h6), както и за текста за слогана:

en: This option can be used to specify the line height for the headings. Range from 0.2 to 5.0 (default: 1.2)
bg_BG: Тази опция може да се използва за определяне на височината на всички заглавия. Обхват от 0.2 до 5.0 (по подразбиране: 1.2)

en: Individual Headings overwrites:
bg_BG: Персонални заглавия:

en: Heading 1
bg_BG: Заглавие 1

en: Heading 2
bg_BG: Заглавие 2

en: Heading 3
bg_BG: Заглавие 3

en: Heading 4
bg_BG: Заглавие 4

en: Heading 5
bg_BG: Заглавие 5

en: Heading 6
bg_BG: Заглавие 6

en: (min: 0.2, max: 5.0, default: 1.2)
bg_BG: (мин.: 0.2, макс.: 5.0, по подразбиране: 1.2)

en: Custom Colors Switch
bg_BG: Включване на потребителски цветове

en: If enabled this option will overwrite the default CSS styles.
bg_BG: Ако тази опция е разрешена, тя ще презапише CSS стиловете по подразбиране.

en: Custom colors option:
bg_BG: Опция за потребителски цветове:

en: Disable
bg_BG: Забраняване

en: Continue with the section below to customize the colors...
bg_BG: Продължи със секцията отдолу за персонализиране на цветовете...

en: General Text and Link Colors
bg_BG: Цвят на основния текст и връзките

en: Body Text Color
bg_BG: Цвят на основния текст

en: Main body text color affecting the entire site.
bg_BG: Цвят на основния текст за целия сайт.

en: Link Color
bg_BG: Цвят на връзките

en: Main link color affecting the entire site.
bg_BG: Основен цвят на връзките за целия сайт.

en: Link Hover Color
bg_BG: Цвят на връзката при преминаване на мишката

en: This is the link hover color.
bg_BG: Това е цвета на връзката при преминаване на мишката.

en: Headings Color
bg_BG: Цвят на заглавията

en: This is the color for general H1, H2, H3, H4 ,H5 ,H6 Headings where applicable.
bg_BG: Това е цвета на основните H1, H2, H3, H4 ,H5 ,H6 заглавия, където е приложимо.

en: Top Section Colors
bg_BG: Цветове на горната секция

en: Top Area Background
bg_BG: Фон на горната зона

en: Site's top section background color. This is the section with the logo, slogan, phone number and search box, immediately above the menu.
bg_BG: Цвят на фона на горната секция. Това е секцията с логото, слогана, телефонния номер и полето за търсене, веднага над менюто.

en: Top Area Text Color
bg_BG: Цвят на текста на горната зона

en: This color affects the slogan, phone number and search text.
bg_BG: Този цвят се отнася за слогана, телефонния номер и търсения текст.

en: Main Menu Colors
bg_BG: Цветове на главното меню

en: Background Color
bg_BG: Цвят на фона

en: This is the background color of the main menu.
bg_BG: Това е цвета на фона на главното меню.

en: Background Opacity
bg_BG: Прозрачност на фона

en: This option can be used to specify the opacity of the background. From 0 (fully transparent) to 1.0 (fully opaque).
bg_BG: Тази опция може да се използва за определяне на прозрачността на фона. От 0 (напълно прозрачен) до 1.0 (напълно непрозрачен).

en: This is the color of the main menu links.
bg_BG: Това е цвета на връзките в главното меню.

en: Active Link Color
bg_BG: Цвят на активните връзки

en: This is the color of the main menu active/selected link.
bg_BG: Това е цвета на активните/избраните връзки в главното меню.

en: Hover Link Color
bg_BG: Цвят на връзката при преминаване на мишката

en: This is the color of the main menu hover link.
bg_BG: Това е цвета на връзката при преминаване на мишката в главното меню.

en: Dropdown Menu Link Color
bg_BG: Цвят на връзките в падащото меню

en: This is the color of the main menu dropdown (submenu) links.
bg_BG: Това е цвета на връзките в главното падащо меню (подменю).

en: Dropdown Menu Hover Link Color
bg_BG: Цвят на връзката при преминаване на мишката в падащото меню

en: This is the color of the main menu dropdown (submenu) hover link.
bg_BG: Това е цвета на връзката при преминаване на мишката в главното падащо меню (подменю).

en: Dropdown Menu Background Color
bg_BG: Цвят на фона на падащото меню

en: This is the color of the main menu dropdown (submenu) background.
bg_BG: Това е цвета на фона на главното падащо меню (подменю).

en: Dropdown Menu Background Opacity
bg_BG: Прозрачност на фона на падащото меню

en: Secondary Menu Colors
bg_BG: Цветове на вторичното меню

en: This is the secondary menu's background color.
bg_BG: Това е цвета на фона на вторичното меню.

en: Text Color
bg_BG: Цвят на текста

en: This is the general text color.
bg_BG: Това е цвета на основния текст.

en: This is the menu's link color.
bg_BG: Това е цвета на връзките в менюто.

en: This is the menu's link hover color.
bg_BG: Това е цвета на връзките в менюто при преминаване на мишката.

en: Midsection Colors
bg_BG: Цветове на средната секция

en: Page Title Color
bg_BG: Цвят на заглавието на страницата

en: This is the color for the title of pages/posts/archives, etc. located in the area underneath the menu.
bg_BG: Това е цвета на заглавието на страниците/публикациите/архивите и др., намиращо се в областта под менюто.

en: Page Title Background Color
bg_BG: Цвят на фона на заглавието на страницата

en: This is the background color behind the page titles.
bg_BG: Това е цвета на фона зад заглавията на страниците.

en: Header/Slider Background
bg_BG: Фон на заглавната област/слайдера

en: This is the background color behind the home page sliders.
bg_BG: Това е цвета на фона зад слайдерите на началната страница.

en: Main Content Area Background
bg_BG: Фон на областта за основното съдържание

en: This is the color of the main content wrapper background.
bg_BG: Това е цвета на фона на областта за основното съдържание.

en: Home Page Before Content Widget Area Colors
bg_BG: Цветове на уиджет областта преди съдържанието на началната страница

en: Title Color
bg_BG: Цвят на заглавията

en: This is the color for the title of widgets used in this Widget Area, usually an "H3" Headings.
bg_BG: Това е цвета на заглавието на уиджетите, използвани в тази уиджет област, обикновено "H3" заглавия.

en: This is the default text color applied to this Widget Area.
bg_BG: Това цвета на текста по подразбиране, приложен към тази уиджет област.

en: This is the background color.
bg_BG: Това е цвета на фона.

en: Bottom Area Colors
bg_BG: Цветове на долната област

en: Bottom Background Color
bg_BG: Цвят на фона на долната област

en: This is the background color for the bottom area.
bg_BG: Това е цвета на фона на долната област.

en: Bottom Titles Color
bg_BG: Цвят на заглавията на долната област

en: This is the color applied to the bottom area widget titles.
bg_BG: Това е цвета, прилаган към заглавията на уиджети в долната област.

en: Bottom Text Color
bg_BG: Цвят на текста в долната област

en: This is the default text color applied to the bottom area.
bg_BG: Това е цвета на текста по подразбиране, приложен към долната област.

en: Bottom Link Color
bg_BG: Цвят на връзките в долната област

en: This is the bottom area link color.
bg_BG: Това е цвета на връзките в долната област.

en: Bottom Link Hover Color
bg_BG: Цвят на връзките в долната област при преминаване на мишката

en: This is the bottom area link hover color.
bg_BG: Това е цвета на връзките в долната област при преминаване на мишката.

en: Footer Area Colors
bg_BG: Цветове на долния колонтитул

en: Footer Background Color
bg_BG: Цвят на фона на долния колонтитул

en: This is the footer background color.
bg_BG: Това е цвета на фона на долния колонтитул.

en: Footer Text Color
bg_BG: Цвят на текста в долния колонтитул

en: This is the footer general text color.
bg_BG: Това е цвета на основния текст в долния колонтитул.

en: Footer Link Color
bg_BG: Цвят на връзките в долния колонтитул

en: This is the footer link color.
bg_BG: Това е цвета на връзките в долния колонтитул.

en: Footer Link Hover Color
bg_BG: Цвят на връзките в долния колонтитул при преминаване на мишката

en: This is the footer link hover color.
bg_BG: Това е цвета на връзките в долния колонтитул при преминаване на мишката.

en: Background Images
bg_BG: Фонови изображения

en: Tip: To upload an image click on 'Upload Image' button below. Once the image is uploaded it will give you various options. Click on 'Insert into Post' button. Once you click on 'Insert into Post', link with the uploaded image will be inserted into the corresponding text field below. The background image is placed according to the background-position property. If 'No Repeat' is specified (see below), the image is placed at the element's top center position.
bg_BG: Съвет: За да качите изображение, щракнете върху бутона "Качване на изображение" отдолу. След като изображението се качи, ще получите различни опции. Щракнете върху бутона "Вмъкване в публикация". След щракването, в съответното текстово поле отдолу ще се вмъкне връзка към каченото изображение. Фоновото изображение се позиционира според настройката за разположение на фона. Ако е избрано "без повтаряне" (вж. отдолу), изображението се позиционира в горната централна част на елемента.

en: Top Area Background Image
bg_BG: Фоново изображение на горната област

en: Enter a URL or upload an image:
bg_BG: Въведете адрес или качете изображение:

en: Upload Image
bg_BG: Качване на изображение

en: Background  Properties:
bg_BG: Настройки на фона:

en: No Repeat
bg_BG: Без повторение

en: Repeat only Horizontally
bg_BG: Повторение само по хоризонтала

en: Repeat only Vertically
bg_BG: Повторение само по вертикала

en: Repeat both Vertically and Horizontally
bg_BG: Повторение както по вертикала, така и по хоризонтала

en: top
bg_BG: отгоре

en: bottom
bg_BG: отдолу

en: Home Page Header/Slider Background Image
bg_BG: Фоново изображение на заглавната област/слайдера на началната страница

en: Home Page Before Content Background Image
bg_BG: Фоново изображение на областта преди съдържанието на началната страница

en: Page Title Background Image
bg_BG: Фоново изображение на заглавието на страниците

en: Main Content Background Image
bg_BG: Фоново изображение на областта за основното съдържание

en: Background Properties:
bg_BG: Настройки на фона:

en: Bottom Area Background Image
bg_BG: Фоново изображение на долната област

en: Footer Background Image
bg_BG: Фоново изображение на долния колонтитул

en: One Continuous Background Image That Will Span Across All Sections
bg_BG: Едно цялостно фоново изображение, което се простира през всички секции

en: For Background color  %1$sTop Area Background %2$s%3$s  will be used.
bg_BG: За цвят на фона ще се използва %1$sфона на горната област%2$s%3$s.

en: Fixed Position
bg_BG: Фиксирана позиция

en: Fix the position of the background image so that it is not scrollable.
bg_BG: Фиксирай позицията на фоновото изображение, така че да не се превърта.

en: Allow Other Sections' Images
bg_BG: Разреши изображения за другите секции

en: Enable background images from other sections to show as well, you can achieve sort of layered layout.
bg_BG: Разреши показването на фонови изображения от другите секции. Можете да постигнете един вид слоен дизайн.

en: Remove Horizontal Rulers
bg_BG: Премахни хоризонталните линии

en: This option will allow you to remove the horizontal ruler lines that are enabled by default for some sections.
bg_BG: Тази опция позволява премахването на хоризонталните линии, които са разрешени по подразбиране за някои секции.

en: Note: If you wish to remove the border line under the top navigation menu, the option for that is located under: %1$s Menus Options %2$s Main Menu %2$s Border Under the Menu %3$s
bg_BG: Забележка: Ако искате да премахнете рамката под горното навигационно меню, опцията за това се намира в: %1$s Опции на менюто %2$s Главно меню %2$s Рамка под меню %3$s

en: Administrative Tasks:
bg_BG: Административни задачи:

en: Save the current custom colors.
bg_BG: Запази текущите персонализирани цветове.

en: A Color Scheme will be saved with an automatic name generated from the current time stamp. Once saved you will be able to choose it from the dropdown below and load it at a later time.
bg_BG: Цветовата схема ще бъде записана с автоматично име, генерирано от текущия час. След като е запазена, вие ще можете да я избирате от падащото меню отдолу и да я зареждате на по-късен етап.

en: Save
bg_BG: Записване

en: Choose a custom color scheme from the first dropdown below and then choose a task to perform from the second dropdown, then hit the "Update" button.
bg_BG: Изберете потребителска цветова схема от първото падащо меню отдолу и след това изберете задача от второто. Накрая натиснете бутона "Обновяване".

en: Custom Color Schemes
bg_BG: Потребителски цветови схеми

en: Choose Admin Task
bg_BG: Изберете администраторска задача

en: Note: The "Default Colors" cannot be deleted.
bg_BG: Забележка: "Цветовете по подразбиране" не могат да се изтриват.

en: Current Slider
bg_BG: Текущ слайдер

en: Choose a slider:
bg_BG: Избиране на слайдер:

en: Cycle 1 (full width image)
bg_BG: Цикъл 1 (изображение с пълна ширина)

en: Cycle 2 (image with text)
bg_BG: Цикъл 2 (изображение с текст)

en: Cycle 3 (image with sliding text)
bg_BG: Цикъл 3 (изображение с плъзгащ се текст)

en: Revolution Slider
bg_BG: Слайдер Revolution

en: No Slider
bg_BG: Без слайдер

en: Save & Activate
bg_BG: Записване и активиране

en: Continue with the section below to customize the slider...
bg_BG: Продължете със секцията отдолу за настройка на слайдера...

en: Cycle 1 Slider Settings:
bg_BG: Настройки на слайдер Цикъл 1:

en: Transition Speed
bg_BG: Скорост на преход

en: Speed of the transition.
bg_BG: Скорост на прехода.

en: Timeout
bg_BG: Прекъсване

en: Milliseconds between slide transitions (0 to disable auto advance).
bg_BG: Милисекунди между преходите между слайдовете (0 за забрана на автоматичния преход).

en: Sync
bg_BG: Синхрон

en: Toggle this option to see how some effects behave differently (such as blind, curtain, and zoom).
bg_BG: Превключете тази опция, за да видите как някои ефекти се държат различно (например щора, завеса и мащабиране).

en: Image Frame
bg_BG: Изображение с рамка

en: Remove the image frame with the border around the image?
bg_BG: Премахване на изображението с рамката около него?

en: With the frame enabled (default state) image dimension is 914px by 374px (width by height). Without the frame image dimension is 940px by 400px. Depending on which option is selected, create and upload images with the corresponding dimensions for optimal quality.
bg_BG: С разрешена рамка (по подразбиране) размерът на изображението е 914px на 374px (ширина х височина). Без рамката размерът е 940px на 400px. В зависимост от избраната опция създайте и качете изображения със съответните размери за оптимално качество.

en: 3D Shadow
bg_BG: 3D сянка

en: Remove the 3D shadow under the slider
bg_BG: Премахване на 3D сянката под слайдера

en: Transition effect.
bg_BG: Ефекти на преход.

en: Link:
bg_BG: Връзка:

en: Target:
bg_BG: Цел:

en: self
bg_BG: същия прозорец

en: blank
bg_BG: нов прозорец

en: Alt Tag:
bg_BG: Alt таг:

en: (To clear a text field above, replace it with a single space)
bg_BG: (За да изчистите текстовото поле отгоре, използвайте празен интервал)

en: Cycle 2 Slider Settings:
bg_BG: Настройки на слайдер Цикъл 2:

en: Enable Transition on Text
bg_BG: Разрешаване на преход на текст

en: Toggle this option to enable/disable the transition effect on the info text. If disabled (unchecked) then the text will disapear for the duration of the transition.
bg_BG: Превключете тази опция, за да разрешите/забраните преходен ефект за информационния текст. Ако е забранена (не е избрана), текстът ще изчезне по време на прехода.

en: Text Size
bg_BG: Размер на текста

en: Font Size:
bg_BG: Размер на шрифта:

en: When using "em" you are specifying size relative to the general font size.
bg_BG: Когато използвате "em", вие определяте размер, който е относителен спрямо основния размер на шрифта.

en: Text Line Height
bg_BG: Височина на текстовия ред

en: Slider text color including the Title.
bg_BG: Цвят на текста на слайдера, включително заглавието.

en: Image:
bg_BG: Изображение:

en: Transition:
bg_BG: Преход:

en: Slide text
bg_BG: Текст на слайда

en: (You could use text and/or html)
bg_BG: (Можете да използвате текст и/или html)

en: Button Text:
bg_BG: Текст на бутона:

en: Button Style:
bg_BG: Стил на бутона:

en: Dark
bg_BG: Тъмен

en: Light
bg_BG: Светъл

en: The button is activated only if a <strong>Link</strong> is provided. To remove the button just replace the link with a single space.
bg_BG: Бутонът е активиран, само ако е предоставена <strong>връзка</strong>. За да махнете бутона, просто заменете връзката с празен интервал.

en: Cycle 3 Slider Settings:
bg_BG: Настройки на слайдер Цикъл 3:

en: Autostop
bg_BG: Автостоп

en: End slideshow after the last slide.
bg_BG: Спиране на слайдшоуто след последния слайд.

en: Slider text color.
bg_BG: Цвят на текста на слайдера.

en: Image Link:
bg_BG: Връзка за изображение:

en: Image 2:
bg_BG: Изображение 2:

en: Title Text
bg_BG: Текст на заглавието

en: Change the Title:
bg_BG: Промяна на заглавието:

en: This is the title text displayed in the place of the slider on the home page
bg_BG: Това е текста на заглавието, показван на мястото на слайдера на началната страница

en: You need  to install the "Revolution Slider" first before using this feature. You may install the slider through the %1$sInstall Plugins%2$s section.
bg_BG: Първо трябва да инсталирате "Revolution Slider" преди да използвате тази функция. Можете да инсталирате слайдера от секция %1$sИнсталиране на плъгини%2$s.

en: No sliders found!  Please create a new slider from the %1$sRevolution Slider%2$s page.
bg_BG: Не са намерени слайдери! Моля, създайте нов слайдер от страница %1$sRevolution Slider%2$s.

en: Choose a Revolution Slider:
bg_BG: Изберете Revolution Slider:

en: --Select Slider--
bg_BG: --Изберете слайдер--

en: To create additional sliders or to configure the existing ones please refer to the %1$sRevolution Slider%2$s page.
bg_BG: За да създадете допълнителни слайдери или да конфигурирате съществуващите, моля, вж. страница %1$sRevolution Slider%2$s .

en: Go to Revolution Slider page
bg_BG: Отиди на страница Revolution Slider

en: For help please refer to the %1$sDocumentation%2$s.
bg_BG: Обърнете се към %1$sДокументация%2$s за помощ.

en: Go to the Documentation
bg_BG: Отиване на Документация

en: Portfolio Pages
bg_BG: Портфолио страници

en: Use this area to assign Portfolio Categories to their respective Portfolio pages.
bg_BG: Използвайте тази област, за да присъедините портфолио категории към съответните техни портфолио страници.

en: Firstly though, you have to create the Portfolio page(s) and assign the "Portfolio page" template to it.
bg_BG: Първо обаче трябва да сте създали портфолио страница(и) и да сте присъединили шаблон за "портфолио страница" към нея(тях).

en: If you don't see any categories in the dropdown(s) below it's because you haven't created any yet, in that case go to 'Posts &rarr; Categories' and create a 'Portfolio' category there. Also don't forget to save all your Portfolio related Posts and sub categories under that category.
bg_BG: Ако не виждате категории в падащото меню отдолу, това е защото още не сте създали такива. В този случай, отидете на  'Публикации &rarr; Категории' и създайте портфолио категория. Също така не забравяйте да запишете всички ваши портфолио публикации и подкатегории под тази категория.

en: To Portfolio page
bg_BG: Към портфолио страница

en: assign the Category:
bg_BG: присъедини категория:

en: Select Category
bg_BG: Избиране на категория

en: with
bg_BG: с

en: items per page.
bg_BG: елемента на страница.

en: Do not link adjacent items in this category as gallery.
bg_BG: Не свързвайте съседните елементи в тази категория като галерия.

en: (Remove the ability to go to the next or previous item when previewing with prettyPhoto lightbox)
bg_BG: (Премахни възможността за преминаване към следващия или предишния елемент, когато преглеждате с prettyPhoto lightbox)

en: Portfolio Title Position
bg_BG: Позиция на заглавието на портфолиото

en: Below
bg_BG: Отдолу

en: Above
bg_BG: Отгоре

en: This is the post title shown with every thumbnail. Choose whether you would like to have it displayed above the Thumbnail or just below it.
bg_BG: Това е заглавието на публикацията, показван с всяка миниатюра. Изберете дали то да се показва над миниатюрата или непосредствено под нея.

en: The following settings refer to the individual portfolio item post (single post view)
bg_BG: Следващите настройки се отнасят до индивидуална портфолио публикация (изглед с една публикация)

en: Sidebar Position
bg_BG: Позиция на страничната лента

en: This is the sidebar shown on individual portfolio items' posts
bg_BG: Това е страничната лента, показвана при индивидуални портфолио публикации

en: Portfolio Postmetadata
bg_BG: Метаданни на портфолио публикация

en: Show Portfolio Post Metadata box (Single View).
bg_BG: Покажи полето за метаданни на портфолио публикацията (единичен изглед).

en: This is the info block containing the information about Author, Date, Categories, Comments in a single view portfolio post.
bg_BG: Това е информационния блок, съдържащ информация за автор, дата, категории, коментари, при индивидуална портфолио публикация.

en: Portfolio Postmetadata Location
bg_BG: Местоположение на метаданните на портфолио публикация

en: Choose Location:
bg_BG: Избор на местоположение:

en: Bottom
bg_BG: Отдолу

en: Top
bg_BG: Отгоре

en: This is the location of the block containing the information about Author, Date, Categories, Comments in a single view portfolio post.
bg_BG: Това е местоположението на блока, съдържащ информация за автор, дата, категории, коментари, при индивидуална портфолио публикация.

en: Portfolio Post Author
bg_BG: Автор на портфолио публикация

en: Show Author Name ("Portfolio Post Metadata" needs to be enabled for this option)
bg_BG: Покажи името на автора (трябва да са разрешени "Метаданни на портфолио публикация")

en: The following text: "Written by: Author Name" will be added to the postmetadata box. The author's name will be displayed as specified under %1$sUsers %2$s Your Profile%3$s <strong>Display name publicly as</strong> field and linking it to the author's page.
bg_BG: Текстът "Автор: Име на автор" ще се добави към полето с метаданни на публикацията. Името на автора ще бъде показано както е зададено в полето <strong>Покажи името публично като</strong> в %1$sПотребители %2$s Вашия профил%3$s и ще бъде свързано със страницата на автора.

en: Go to your Profile
bg_BG: Отиване във Вашия профил

en: Portfolio Post Tags
bg_BG: Етикети на портфолио публикация

en: Show Portfolio Post Tags
bg_BG: Показване на етикетите на портфолио публикацията

en: Show Comment Area
bg_BG: Показване на областта за коментари

en: Show comment area in portfolio posts (Single View)
bg_BG: Показване на областта за коментари в портфолио публикациите (единичен изглед)

en: Full-width Single Post View Page
bg_BG: Страница за показване на единична публикация с пълен размер

en: Remove the sidebar from single post view portfolio pages.
bg_BG: Премахване на страничната лента от страниците за показване на единични портфолио публикации.

en: Single Portfolio Post Navigation Links
bg_BG: Навигационни връзки за единична портфолио публикация

en: Show "Previous" and "Next" navigation links on a single post view portfolio pages.
bg_BG: Показване на навигационните връзки "предишен" и "следващ" на страниците за показване на единични портфолио публикации.

en: This is the sidebar shown on blog pages
bg_BG: Това е страничната лента, показвана на блог страниците

en: Show Excerpt
bg_BG: Покажи откъс

en: Show the excerpt instead of the full post content on the Blog page.
bg_BG: Показване на откъс вместо на пълното съдържание на публикацията на блог страницата.

en: Excerpt Length
bg_BG: Дължина на откъса

en: Change the excerpt length:
bg_BG: Промяна на дължината на откъса:

en: This number refers to the number of words to show.
bg_BG: Този брой се отнася до броя на думите, които да се покажат.

en: "Read more" Link
bg_BG: Връзка "Прочетете повече"

en: Enter the text for the post's 'Read more' link.  Leave blank to hide it.
bg_BG: Въведете текста за връзката "Прочетете повече" на публикацията. Оставете празно, за да го скриете.

en: Exclude Portfolio(s) from Blog
bg_BG: Изключи портфолиото от блога

en: Exclude portfolio categories and posts from the blog and archive pages.
bg_BG: Изключване на портфолио категориите и публикациите от блога и архивните страници.

en: Note: If a portfolio category has children categories those will also be excluded although they may not necessarily be assigned a portfolio page template themselves.
bg_BG: Забележка: Ако портфолио категорията има дъщерни категории, те също ще бъдат изключени, въпреки че самите те може и да не са свързани с шаблон за портфолио страница.

en: Extended exclusion:
bg_BG: Разширено изключване:

en: Exclude Portfolio Entries from Recent Posts Widget
bg_BG: Изключване на портфолио елементите от уиджета за показване на последни публикации

en: "Recent Posts" Widget :
bg_BG: Уиджет "Последни публикации":

en: Enabling this option will exlude portfolio related entries from the %sRecent Posts%s widget.
bg_BG: Разрешаването на тази опция ще изключи свързаните с портфолиото елементи от уиджета %sПоследни публикации%s.

en: Exclude Portfolio(s) from Archives Widget
bg_BG: Изключване на портфолиото от уиджета за показване на архивни постове

en: "Archives" Widget :
bg_BG: Уиджет "Архив":

en: Enabling this option will exlude portfolio related entries from the %sArchives%s widget.
bg_BG: Разрешаването на тази опция ще изключи свързаните с портфолиото елементи от уиджета %sАрхив%s.

en: Exclude Portfolio(s) from Main Query
bg_BG: Изключване на портфолиото от основната заявка

en: Main Query :
bg_BG: Основна заявка:

en: Enabling this option will exlude portfolio categories and posts from the %1$sWordPress Main Query%2$s (note that the %1$sRecent Posts%2$s widget will also be affected).
bg_BG: Разрешаването на тази опция ще изключи портфолио категориите и публикациите от %1$sОсновната заявка на WordPress%2$s (уиджета %1$sПоследни публикации%2$s също ще бъде повлиян).

en: Show Post Author
bg_BG: Покажи автора на публикацията

en: Show Author Name
bg_BG: Покажи името на автора

en: Go to Your Profile
bg_BG: Отиване във Вашия профил

en: Post Tags
bg_BG: Етикети на публикацията

en: Show Post Tags
bg_BG: Покажи етикетите на публикацията

en: Category Archive Title
bg_BG: Архивно заглавие на категория

en: Remove the "Archive for the '...' Category" string from the category archive title.
bg_BG: Премахни стринга "Архив за '...' категория" от архивното заглавия на категорията.

en: Move Comment Text Field to Bottom
bg_BG: Премести текстовото поле за коментари в долната област

en: In WordPress 4.4 the comment textarea was moved to the top above the Name, Email, and Website fields which is supposed to be better from usability and accessibility point of view. This option will move back the comment text field to the bottom if you so wish.
bg_BG: В WordPress 4.4 текстовата област за коментари беше преместена в горната част над полетата за име, имейл и уебсайт, което се предполага, че е по-добре от гледна точка на използваемост и достъпност. Тази опция ще премести обратно текстовото поле за коментари в долната област, ако това искате.

en: "Comments are closed" message
bg_BG: Съобщение "Коментарите са забранени"

en: Show "Comments are closed" message for posts where the comments have been disabled, otherwise no message will be displayed.
bg_BG: Покажи съобщението "Коментарите са забранени" за публикации, за които коментарите са забранени. В противен случай няма да се покаже съобщение.

en: Full-width Blog Page
bg_BG: Блог страница с пълна ширина

en: Remove the sidebar from Blog pages.
bg_BG: Премахни страничната лента от блог страниците.

en: Full-width Archive Page
bg_BG: Страница за архиви с пълна ширина

en: Remove the sidebar from Archive pages (e.g. Category archives, Date archives, Tag archives, etc.).
bg_BG: Премахни страничната лента от страниците за архиви (например архив на категории, архив дати, архив етикети и др.).

en: Remove the sidebar from Single Post View pages.
bg_BG: Премахни страничната лента от страниците за показване на единични публикации.

en: Single View Postmetadata Location
bg_BG: Местоположение на метаданните на единична публикация

en: None
bg_BG: Няма

en: This is the location of the block containing the information about Author, Date, Categories, Comments in a single view post.
bg_BG: Това е местоположението на блока, съдържащ информация за автор, дата, категории, коментари, в единична публикация.

en: Single Post Navigation Links
bg_BG: Навигационни връзки на единична публикация

en: Show "Previous" and "Next" navigation links on a single post view pages.
bg_BG: Покажи навигационните връзки "предишен" и "следващ" на страниците за показване на единични публикации.

en: Post Image in Single Post View
bg_BG: Изображение в единична публикация

en: Display the post image in single post view.
bg_BG: Показва изображението в единична публикация.

en: Blog and Archive Section "Featured Image":
bg_BG: "Основно изображение" в блог и архивна секция:

en: Use this section to set the Post "Featured Image" the way it will be shown on the Blog and Archive Pages for each post. Please note, that if you have "post_image" custom field specified in a post, it will be given priority over the post "Featured Image", so if you would like to use the "Featured Image" do not use the custom field "post_image".
bg_BG: Използвайте тази секция, за да настроите начина по който ще се показва "Основното изображение" в блог и архивни страници за всяка публикация. Моля, обърнете внимание, че ако имате потребителско поле "post_image" в публикацията, то ще получи приоритет над "Основното изображение", така че ако искате да използвате "Основното изображение", не използвайте потребителско поле "post_image".

en: Enable This Section
bg_BG: Разреши тази секция

en: Enable Custom "Featured Image"
bg_BG: Разреши потребителско "Основно изображение"

en: Select this option to apply the settings below to the "Featured Image".
bg_BG: Изберете тази опция, за да приложите настройките по-долу върху "Основното изображение".

en: Image Width
bg_BG: Ширина на изображението

en: Apply this image width in pixels.
bg_BG: Приложи тази ширина на изображението в пиксели.

en: Image Height
bg_BG: Височина на изображението

en: Apply this image height in pixels.
bg_BG: Приложи тази височина на изображението в пиксели.

en: Force Image Dimensions
bg_BG: Наложи размерите на изображението

en: Select this option to force cropping and resizing the images which is recommended if you would like all images to be of the same specified dimensions.
bg_BG: Изберете тази опция, за да изрежете и преоразмерите изображенията, което е препоръчително, ако искате всички изображения да бъдат със същите посочени размери.

en: (This option would only be considered if image cropping is enabled (default) from the "General Options" section)
bg_BG: (Тази опция ще бъде използвана само ако изрязването на изображението е разрешено (по подразбиране) от секция "Основни настройки")

en: Image Alignment
bg_BG: Подравняване на изображението

en: Choose Alignment:
bg_BG: Изберете подравняване:

en: Center
bg_BG: Центрирано

en: Remove Image Frame
bg_BG: Премахване на рамката на изображението

en: This option will remove the image frame.
bg_BG: Опцията ще премахне рамката на изображението.

en: Enable Contact Info Fields
bg_BG: Активиране на полетата за контактна информация

en: Enable the contact fields (see below for description)
bg_BG: Активиране на полетата за контактна информация (виж по-долу за описание)

en: Contact Fields
bg_BG: Полета за контакти

en: The fields below provide a way to display additional contact information such as Company Name, Address, Phone, etc. on the contact page in a pre-formatted layout. An example of a field pair could be <strong>Telephone: (123) 123-4567</strong>, where you would enter the "<strong>Telephone:</strong>" part in the first field and "<strong>(123) 123-4567</strong>" in the second (under the same "Line #") respectively.
bg_BG: Полетата по-долу осигуряват начин за показване на допълнителна информация за контакт, като име на фирма, адрес, телефон и др. на страницата за контакти в предварително форматирано оформление. Пример за двойка полета може да бъде <strong>Телефон: (123) 123-4567</strong>, където можете да въведете <strong>"Телефон:"</strong> в първото поле и <strong>"(123) 123-4567"</strong> във второто (в един и същи "Ред # ").

en: Line 1:
bg_BG: Ред 1:

en: Line 2:
bg_BG: Ред 2:

en: Line 3:
bg_BG: Ред 3:

en: Line 4:
bg_BG: Ред 4:

en: Line 5:
bg_BG: Ред 5:

en: Line 6:
bg_BG: Ред 6:

en: Line 7:
bg_BG: Ред 7:

en: Some html tags and inline styling could be used for formatting here, e.g.
bg_BG: Тук можете да използвате някои html тагове и вътрешни стилове, например

en: Address
bg_BG: Адрес

en: or
bg_BG: или

en: This is the sidebar shown on the Contact page
bg_BG: Това е страничната лента, показвана на страницата с контакти

en: Remove Sidebar
bg_BG: Премахване на страничната лента

en: Remove the sidebar from the Contact page, which will make it a full-width page layout.
bg_BG: Премахване на страничната лента от страницата с контакти, което ще я направи страница с пълна ширина.

en: Phone Number validation
bg_BG: Валидиране на телефонен номер

en: This is the field displayed in the E-mail form on the Contact page template. If checked, the validation for North American phone numbers will be enabled.
bg_BG: Това е полето, показвано във формата за електронна поща в шаблона за страницата с контакти. Ако е избрано, валидацията на телефонни номера от Северна Америка ще бъде разрешено.

en: Enable North American phone number validation
bg_BG: Разрешаване на валидацията на телефонни номера от Северна Америка

en: Enable North American phone number validation in the contact email form
bg_BG: Разрешаване на валидацията на телефонни номера от Северна Америка във формата за електронна поща

en: E-mail Recipient(s)
bg_BG: Имейл получател(и)

en: Please enter recipient's email address, comma-separate multiple recipients:
bg_BG: Въведете имейл адреса на получателя (разделени със запетая):

en: Enable reCAPTCHA
bg_BG: Разрешаване на reCAPTCHA

en: Add reCAPTCHA to the email form for extra security (for more information visit %s)
bg_BG: Добавяне на reCAPTCHA към формата за електронна поща за допълнителна сигурност (за повече информация посетете %s)

en: Go to www.reCAPTCHA.net
bg_BG: Отиване на www.reCAPTCHA.net

en: Please note: reCAPTCHA will be automatically disabled if the two fields below are empty!
bg_BG: Забележка: reCAPTCHA ще бъде автоматично забранено, ако двете полета отдолу са празни!

en: reCAPTCHA Public Key
bg_BG: публичен ключ за reCAPTCHA

en: To use reCAPTCHA you must get an API public key from
bg_BG: За да използвате reCAPTCHA, трябва да сте получили публичен ключ за API от

en: reCAPTCHA Private Key
bg_BG: частен ключ за reCAPTCHA

en: To use reCAPTCHA you must get an API private key from
bg_BG: За да използвате reCAPTCHA, трябва да сте получили частен ключ за API от

en: This key is used when communicating between your server and the reCAPTCHA server. Be sure to keep it a secret.
bg_BG: Ключът се използва при комуникацията между вашия сървър и сървъра за reCAPTCHA. Пазете го в тайна.

en: reCAPTCHA Language
bg_BG: език за reCAPTCHA

en: Language:
bg_BG: Език:

en: Copyright Message
bg_BG: Съобщение за авторско право

en: Copyright message displayed in the footer.
bg_BG: Съобщение за авторско право, показвано в долния колонтитул.

en: WordPress credits link
bg_BG: Връзки за благодарност за WordPress

en: Show "is proudly powered by %s" in footer?
bg_BG: Показване на "се задвижва от %s" в долния колонтитул?

en: Your "U-Design" Affiliate Link
bg_BG: Вашата партньорска връзка за U-Design

en: Show %1$sThemeForest Affiliate%2$s link in footer?
bg_BG: Показване на партньорската връзка за %1$sThemeForest%2$s в долния колонтитул?

en: ThemeForest %1$susername%2$s:
bg_BG: %1$sПотребителско име%2$s за ThemeForest:

en: (case-sensitive)
bg_BG: (различават се малки и големи букви)

en: Would you like to make money with "U-Design"? Refer new ThemeForest users to the "U-Design" theme and ThemeForest will pay you 30&#37; of their first purchase or cash deposit!! Click %1$shere%2$s for more information.
bg_BG: Искате ли да печелите с "U-Design"? Реферирайте новите потребители на ThemeForest към темата "U-Design" и ThemeForest ще ви плати 30&#37; от първата продажба или чрез кеш депозит! Щракнете %1$sтук%2$s за повече информация.

en: Entries (RSS) link
bg_BG: Връзка за емисии - RSS

en: Show "Entries (RSS)" link in footer?
bg_BG: Покажи "Връзката за емисии (RSS)" в долния колонтитул?

en: Comments (RSS) link
bg_BG: Връзка за коментари - RSS

en: Show "Comments (RSS)" link in footer?
bg_BG: Покажи "Връзката за коментари (RSS)" в долния колонтитул?

en: "Sticky" Footer
bg_BG: "Лепкав" долен колонтитул

en: Have the footer stay at the bottom of the page on pages that have very little content.
bg_BG: Направи долния колонтитул да стои в дъното на страницата на страници, които имат много малко съдържание.

en: Paste your Google Analytics or other tracking code here. It will be inserted just before the closing &lt;/head&gt; tag.
bg_BG: Поставете кода за Google Analytics или друг проследяващ код тук. Той ще бъде вмъкнат преди затварящия таг &lt;/head&gt;.

en: 960px is the theme's default width. If responsive is enabled the theme will resize automatically to adjust to the size of the browser window or the type of device being used based on the following three breakpoints:
bg_BG: Ширината по подразбиране на темата е 960px. Ако е разрешен променящ се дизайн, темата ще се преоразмери автоматично, за да се пригоди към размера на прозореца на браузъра или на устройството, което се използва при следните три гранични стойности:

en: 1 ) Breakpoint 1 - [ 960px to 720px ]
bg_BG: 1) Гранична стойност 1 - [ 960px до 720px ]

en: 2 ) Breakpoint 2 - [ 720px to 480px ]
bg_BG: 2) Гранична стойност 2 - [ 720px до 480px ]

en: 3 ) Breakpoint 3 - [ smaller than 480px ]
bg_BG: 3) Гранична стойност 3 - [ по-малко от 480px ]

en: Enable Responsive
bg_BG: Разрешаване на променлив дизайн

en: Enable responsive layout.
bg_BG: Разрешаване на променлив дизайн.

en: Responsive Logo (optional)
bg_BG: Променливо лого (опция)

en: Enter a URL or upload an image for your alternative logo:
bg_BG: Въведете адрес или качете изображение на вашето алтернативно лого:

en: An alternative logo will be loaded ONLY in the case Breakpoints 2 and 3. Please note, this is optional, in most cases you won't need an alternative logo but in some cases might be handy. In either case the theme will resize (if necessary) and center the logo automatically.
bg_BG: Алтернативното лого ще се зареди САМО при гранична стойност 2 и 3. Имайте предвид, че това е опция и в повечето случаи няма да имате нужда от алтернативно лого, но понякога може да е подходящо. И в двата случая темата ще преоразмери (ако е необходимо) и центрира логото автоматично.

en: Responsive Logo Height
bg_BG: Височина на променливото лого

en: (Height) in pixels.  Note: The width is automatically adjusted to the maximum allowed width.
bg_BG: (Височина) в пиксели. Забележка: Ширината се настройва автоматично до максималната възможна ширина.

en: Remove Secondary Menu
bg_BG: Премахване на вторичното меню

en: Remove the secondary menu completely from the top of the page for the Breakpoints 2 and 3.
bg_BG: Пълно премахване на вторичното меню от горната част на страницата при гранична стойност 2 и 3.

en: Remove the Slider Area
bg_BG: Премахване на областта на слайдера

en: Remove the Slider Area completely from the home page for the Breakpoints 2 and 3.
bg_BG: Пълно премахване на областта на слайдера от началната страница при гранична стойност 2 и 3.

en: Remove Background Images
bg_BG: Премахване на фоновите изображения

en: Remove all background images for Breakpoint 1. Those are the background images that have been assigned through the theme's 'Custom Colors' section.
bg_BG: Премахване на всички фонови изображения при гранична стойност 1. Това са фоновите изображения, които са зададени чрез секция "Потребителски цветове" на темата.

en: (Note: The background images will be replaced with their corresponding background colors for those respective sections. Also, by default the background images will be removed automatically for Breakpoints 2 and 3 respectively)
bg_BG: (Забележка: Фоновите изображения ще бъдат заменени със съответните фонови цветове за съответните секции. Също така, по подразбиране фоновите изображения ще бъдат премахнати автоматично при гранична стойност 2 и 3)

en: Responsive Menu
bg_BG: Променливо меню

en: Responsive Menu 1
bg_BG: Променливо меню 1

en: Responsive Menu 2
bg_BG: Променливо меню 2

en: Choose a menu to be used for Breakpoints 2 and 3.
bg_BG: Изберете меню, което да се използва при гранична стойност 2 и 3.

en: Responsive Menu 2 Threshold
bg_BG: Праг на променливо меню 2

en: Enable "Responsive Menu 2" starting at Breakpoint 1.
bg_BG: Разрешаване на променливо меню 2 при гранична стойност 1.

en: Pinch-to-Zoom
bg_BG: Щипване за мащабиране

en: Enable pinch-to-zoom on mobile devices. Adds the ability to zoom in on images, text, links, etc. which could come really handy in some situations.
bg_BG: Разрешаване на "щипване за мащабиране" на мобилни устройства. Добавя се възможността за увеличаване на изображения, текст, връзки и т.н., което може да бъде много удобно в някои ситуации.

en: Disable prettyPhoto
bg_BG: Забраняване на prettyPhoto

en: This is the device width or browser width at which the prettyPhoto lightbox effect will be disabled, anything smaller than that width will not have prettyPhoto enabled. This is especially useful for widths smaller than the Breakpoint 3 - [ 480px ], but a value slightly greater than that could be a good start, for instance "600". To disable this option set the width to "0".
bg_BG: Ширината на устройството или браузъра, при която ефектът prettyPhoto ще бъде забранен. При размери по-малки от тази ширина prettyPhoto ще бъде забранен. Това е особено полезно при ширини по-малки от гранична стойност 3 - [ 480px ], но стойност малко по-голяма от тази може да бъде добро начало, например "600". За да забраните опцията, задайте "0" за ширината.

en: The options in this section are generally offered to assist more advanced users with deeper knowledge of WordPress programming.
bg_BG: Опциите в този раздел обикновено подпомагат по-напредналите потребители с по-задълбочени познания по програмиране за WordPress.

en: Show Action Hook Locations
bg_BG: Показване на местоположенията за "закачени" действия

en: Enabling this option will allow you to see in the front end the exact locations of the U-Design action hooks located within the "body" tags.
bg_BG: Разрешаването на тази опция ще позволи виждането на местоположението на "закачените" действия на U-Design, намиращи се между таговете "body".

en: Font Family:
bg_BG: Семейство шрифтове:

en: Generic Fonts:
bg_BG: Основни шрифтове:

en: Font Variant:
bg_BG: Варианти шрифтове:

en: Font Subset:
bg_BG: Подсемейство шрифтове:

en: Font Size Coefficient:
bg_BG: Коефициент за размер на шрифта:

en: The Font Size Coefficient is multiplied by the actual heading size in "em".
bg_BG: Коефициентът за размер на шрифта се умножава по действителния размер на заглавието в "em".

en: Install Required Plugins
bg_BG: Инсталиране на необходимите разширения

en: Install Plugins
bg_BG: Инсталиране на разширения

en: Installing Plugin: %s
bg_BG: Инсталиране на разширение: %s

en: Updating Plugin: %s
bg_BG: Обновяване на разширение: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
bg_BG: Възникна проблем с API на разширението.

en: Return to Required Plugins Installer
bg_BG: Връщане към инсталатора на необходимите разширения

en: Return to the Dashboard
bg_BG: Връщане към Dashboard

en: Plugin activated successfully.
bg_BG: Разширението е активирано успешно.

en: The following plugin was activated successfully:
bg_BG: Следното разширение беше активирано успешно:

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
bg_BG: Не е предприето действие. Разширението %1$s беше вече активно.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
bg_BG: Разширението не е активирано. По-висока версия на %s е необходима за темата. Обновете разширението.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
bg_BG: Всички разширения са инсталирани и активирани успешно. %1$s

en: Dismiss this notice
bg_BG: Отхвърляне на съобщението

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
bg_BG: Има едно или няколко необходими или препоръчвани разширения за инсталиране, обновяване или активиране.

en: Please contact the administrator of this site for help.
bg_BG: Свържете се с администратора на сайта за помощ.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
bg_BG: Разширението трябва да бъде обновено, за да бъде съвместимо с темата.

en: Update Required
bg_BG: Необходимо е обновяване

en: Set the parent_slug config variable instead.
bg_BG: Настройте конфигурационната променлива parent_slug вместо това.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
bg_BG: Отдалеченият пакет на разширението не съдържа папка с желаното кратко име и преименуването беше неуспешно.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
bg_BG: Свържете се с доставчика на разширението и изискайте да пакетира разширението според указанията на WordPress.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
bg_BG: Отдалеченият пакет на разширението съдържа повече от един файл, но файловете не са пакетирани в папка.

en: Required
bg_BG: Необходимо

en: Recommended
bg_BG: Препоръчвано

en: WordPress Repository
bg_BG: Хранилище на WordPress

en: External Source
bg_BG: Външен източник

en: Pre-Packaged
bg_BG: Предварително пакетирано

en: Not Installed
bg_BG: Не е инсталирано

en: Installed But Not Activated
bg_BG: Инсталирано, но не е активирано

en: Active
bg_BG: Активно

en: Required Update not Available
bg_BG: Необходимото обновяване не е налично

en: Requires Update
bg_BG: Необходимо е обновяване

en: Update recommended
bg_BG: Препоръчително обновяване

en: unknown
bg_BG: неизвестно

en: Installed version:
bg_BG: Инсталирана версия:

en: Minimum required version:
bg_BG: Минимална необходима версия:

en: Available version:
bg_BG: Налична версия:

en: No plugins to install, update or activate.
bg_BG: Няма разширения за инсталиране, обновяване или активиране.

en: Plugin
bg_BG: Разширение

en: Source
bg_BG: Източник

en: Type
bg_BG: Вид

en: Version
bg_BG: Версия

en: Status
bg_BG: Състояние

en: Install %2$s
bg_BG: Инсталиране %2$s

en: Update %2$s
bg_BG: Обновяване %2$s

en: Activate %2$s
bg_BG: Активиране %2$s

en: Upgrade message from the plugin author:
bg_BG: Съобщение за обновяване от автора на разширението:

en: Install
bg_BG: Инсталиране

en: Activate
bg_BG: Активиране

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
bg_BG: Не са избрани разширения за инсталиране. Не са предприети действия.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
bg_BG: Не са избрани разширения за обновяване. Не са предприети действия.

en: No plugins are available to be installed at this time.
bg_BG: Не са налични разширения за инсталиране в този момент.

en: No plugins are available to be updated at this time.
bg_BG: Не са налични разширения за обновяване в този момент.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
bg_BG: Не са избрани разширения за активиране. Не са предприети действия.

en: No plugins are available to be activated at this time.
bg_BG: Не са налични разширения за активиране в този момент.

en: Plugin activation failed.
bg_BG: Активирането на разширението беше неуспешно.

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
bg_BG: Обновяване на разширение %1$s (%2$d/%3$d)

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
bg_BG: Възникна грешка при инсталиране на %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: The installation of %1$s failed.
bg_BG: Инсталирането на %1$s беше неуспешно.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
bg_BG: Процесът на инсталиране и активиране започна. Той може да отнеме известно време, така че бъдете търпеливи.

en: %1$s installed and activated successfully.
bg_BG: %1$s се инсталира и активира успешно.

en: All installations and activations have been completed.
bg_BG: Всички инсталации и активации завършиха.

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
bg_BG: Инсталиране и активиране на разширение %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
bg_BG: Процесът на инсталиране започна. Той може да отнеме известно време, така че бъдете търпеливи.

en: %1$s installed successfully.
bg_BG: %1$s се инсталира успешно.

en: All installations have been completed.
bg_BG: Всички инсталации завършиха.

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
bg_BG: Инсталиране на разширение %1$s (%2$d/%3$d)

en: Related Plugins
bg_BG: Свързани разширения

en: All plugins installed and activated successfully. %s
bg_BG: Всички разширения са инсталирани и активирани успешно. %s

en: Read more
bg_BG: Прочети повече

en: Read more...
bg_BG: Прочети повече...

en: Top of Page
bg_BG: Отгоре на страницата

en: Latest Posts
bg_BG: Последни публикации

en: %1$s On %2$s
bg_BG: %1$s на %2$s

en: Title Position
bg_BG: Позиция на заглавието

en: Overwrite the global title position (applies to this page only)
bg_BG: Презаписване на глобалната позиция на заглавието (отнася се само до тази страница)

en: Use the default position
bg_BG: Използване на позицията по подразбиране

en: Title Position 1 (before the main content)
bg_BG: Позиция на заглавието 1 (преди основното съдържание)

en: Title Position 2 (inside the main content)
bg_BG: Позиция на заглавието 2 (в основното съдържание)

en: Remove Title (SEO-friendly)
bg_BG: Премахване на заглавието (SEO-подходящо)

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Page Layout
bg_BG: Дизайн на страницата

en: Header
bg_BG: Заглавна област

en: Sliders
bg_BG: Слайдери

en: Disable Breadcrumbs - %1$sThis option will disable/hide the breadcrumbs on this page only%2$s
bg_BG: Забраняване на постъпковото меню - %1$sТази опция ще забрани/скрие постъпковото меню само на тази страница%2$s

en: Move Breadcrumbs to title area - %1$sThis only applies for "Title Position 1" %2$s
bg_BG: Преместване на постъпковото меню в заглавната област - %1$sОтнася се само за "Позиция на заглавието 1" %2$s

en: Page Layout Options
bg_BG: Настройки на оформлението на страницата

en: Select the sections above you would like to remove from this page
bg_BG: Изберете секциите отгоре, които искате да махнете от тази страница

en: No Header - %1$s Remove all top area items (main menu, logo, secondary menu bar, etc.)%2$s
bg_BG: Без заглавна област - %1$s Премахване на всички елементи от горната част (главно меню, лого, вторично меню и др.)%2$s

en: No Container - %1$s Remove main content's inner wrapping divs%2$s
bg_BG: Без контейнер - %1$s Премахване на вътрешните заграждащи div на основното съдържание %2$s

en: No Bottom area
bg_BG: Без долна област

en: No Footer
bg_BG: Без долен колонтитул

en: Page Width
bg_BG: Ширина на страницата

en: Enable this option to override the global page/sidebar width.
bg_BG: Разрешаването на опцията презаписва глобалната ширина на страницата/слайдера.

en: Maximum Width (Fluid Layout)
bg_BG: Максимална ширина (флуиден дизайн)

en: Set the page width to the maximum possible browser or device width. (Fluid Layout)
bg_BG: Настройване на ширината на страницата за максимално възможната ширина на браузъра или устройството. (Флуиден дизайн)

en: %1$sMaximum Width (Fluid page):%2$s
bg_BG: %1$sМаксимална ширина (Флуидна страница):%2$s

en: Custom Page Width
bg_BG: Потребителска ширина на страницата

en: Set the width (px)
bg_BG: Настройване на ширината (px)

en: %1$sCustom Page Width:%2$s
bg_BG: %1$sПотребителска ширина на страницата:%2$s

en: Sidebar Width
bg_BG: Ширина на страничната лента

en: Set the width (%) (default is: 33)
bg_BG: Настройване на ширината (%) (по подразбиране: 33)

en: %1$sSidebar Width:%2$s
bg_BG: %1$sШирина на страничната лента:%2$s

en: Header Image
bg_BG: Заглавно изображение

en: Upload an image or enter a URL
bg_BG: Качете изображение или въведете адрес

en: Add Image
bg_BG: Добавяне на изображение

en: Top Area Over Header Image
bg_BG: Горна област над заглавното изображение

en: Position the top area over the header image
bg_BG: Позиция на горната област над заглавното изображение

en: %1$sTop Area Over Header Image:%2$s
bg_BG: %1$sГорна област над заглавното изображение:%2$s

en: Top Area Background Color
bg_BG: Фонов цвят на горната област

en: Pick a color for the top area background which will go over the image,
bg_BG: Изберете цвят за фона на горната област, който ще бъде под изображението,

en: Choose a Slider
bg_BG: Избиране на слайдер

en: Select one of the available sliders to be displayed near the top of this page
bg_BG: Изберете един от наличните слайдери, който да се показва в горната част на страницата

en: Metabox configuration is required to have an ID parameter.
bg_BG: Конфигурацията на метаполето трябва да има параметър ID.

en: Click to toggle
bg_BG: Щракнете за превключване

en: Please Try Again
bg_BG: Опитайте отново

en: Remove Embed
bg_BG: Премахване на вграждането

en: No oEmbed Results Found for %1$s. View more info at %2$s.
bg_BG: Не са намерени резултати за вграждане за %1$s. Вж. повече информация на %2$s.

en: %1$s was called with a parameter that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
bg_BG: %1$s е извикано с параметър, който не се <strong>използва</strong> от версия %2$s! %3$s

en: %1$s was called with a parameter that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
bg_BG: %1$s е извикан с параметър, който не се <strong>използва</strong> от версия %2$s като за него липсва алтернатива.

en: Invalid %1$s property: %2$s
bg_BG: Невалидно свойство %1$s: %2$s

en: Invalid %1$s method: %2$s
bg_BG: Невалиден метод %1$s: %2$s

en: Add Group
bg_BG: Добавяне на група

en: Remove Group
bg_BG: Премахване на група

en: Sorry, this field does not have a cmb_id specified.
bg_BG: Съжаляваме, за това поле не е определен cmb_id.

en: File:
bg_BG: Файл:

en: Term Metadata is a WordPress 4.4+ feature. Please upgrade your WordPress install.
bg_BG: "Метаданните" са функционалност на WordPress 4.4+. Обновете Вашата инсталация на WordPress.

en: Term metaboxes configuration requires a "taxonomies" parameter.
bg_BG: Metabox конфигурацията изисква параметър taxonomies.

en: Toggle panel: %s
bg_BG: Превключване на панела: %s

en: Clear
bg_BG: Изчистване

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Select Color
bg_BG: Избиране на цвят

en: Current Color
bg_BG: Текущ цвят

en: mm/dd/yy
bg_BG: мм/дд/гг

en: Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday
bg_BG: неделя, понеделник, вторник, сряда, четвъртък, петък, събота

en: Su, Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa
bg_BG: нд, по, вт, ср, чт, пт, сб

en: Sun, Mon, Tue, Wed, Thu, Fri, Sat
bg_BG: нед, пон, вто, сря, чет, пет, съб

en: January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December
bg_BG: януари, февруари, март, април, май, юни, юли, август, септември, октомври, ноември, декември

en: Jan, Feb, Mar, Apr, May, Jun, Jul, Aug, Sep, Oct, Nov, Dec
bg_BG: яну, феб, мар, апр, май, юни, юли, авг, сеп, окт, ное, дек

en: Next
bg_BG: Следващ

en: Prev
bg_BG: Предишен

en: Today
bg_BG: Днес

en: Done
bg_BG: Завършен

en: Choose Time
bg_BG: Избиране на време

en: Time
bg_BG: Време

en: Hour
bg_BG: Час

en: Minute
bg_BG: Минута

en: Second
bg_BG: Секунда

en: Now
bg_BG: Сега

en: hh:mm TT
bg_BG: чч:мм ВВ

en: Use this file
bg_BG: Използване на този файл

en: Use these files
bg_BG: Използване на тези файлове

en: Remove Image
bg_BG: Премахване на изображение

en: Remove
bg_BG: Премахване

en: Download
bg_BG: Изтегляне

en: Select / Deselect All
bg_BG: Избиране / премахване на избора

en: Custom CMB2 field type classes must extend CMB2_Type_Base.
bg_BG: Потребителските класове на полета CMB2 трябва да разширят CMB2_Type_Base.

en: Add Row
bg_BG: Добавяне на ред

en: This box does not have read permissions.
bg_BG: Полето няма права за четене.

en: This box does not have write permissions.
bg_BG: Полето няма права за записване.

en: No box found by that id. A box needs to be registered with the "show_in_rest" parameter configured.
bg_BG: Липсва поле с този id. Полето трябва да бъде регистрирано с конфигуриран параметър "show_in_rest".

en: A human-readable description of the object.
bg_BG: Разбираемо за човек описание на обекта.

en: The id for the object.
bg_BG: id на обекта.

en: The title for the object.
bg_BG: Заглавието на обекта.

en: Includes the registered fields for the box in the response.
bg_BG: Включва регистрираните полета за полето в отговора.

en: Includes the fully rendered attributes, 'form_open', 'form_close', as well as the enqueued 'js_dependencies' script handles, and 'css_dependencies' stylesheet handles.
bg_BG: Включва напълно рендерираните атрибути, form_open, form_close, както и включените js_dependencies манипулатори за управление на скрипта и манипулаторите за стилове css_dependencies.

en: No boxes found.
bg_BG: Не са намерени полета.

en: Includes the box object which the fields are registered to in the response.
bg_BG: Включва обекта, чиито полета са регистрирани в отговора.

en: When the '_rendered' argument is passed, the renderable field attributes will be returned fully rendered. By default, the names of the callback handers for the renderable attributes will be returned.
bg_BG: Когато се подаде аргумент _rendered, атрибутите на полето ще се върнат напълно рендерирани. По подразбиране ще се върнат имената на манипулаторите за обратно повикване на атрибутите, които се рендерират.

en: To view or modify the field's value, the 'object_id' and 'object_type' arguments are required.
bg_BG: Необходими са аргументите object_id и object_type, за да видите или промените стойността на полето.

en: CMB2 Field value cannot be updated without the value parameter specified.
bg_BG: Стойността на полето CMB2 не може да се обнови без да е зададена стойност на параметъра.

en: CMB2 Field value cannot be modified without the object_id and object_type parameters specified.
bg_BG: Стойността на полето CMB2 не може да се промени без да са зададени параметри object_id и object_type.

en: No field found by that id.
bg_BG: Не е намерено поле с този id.

en: Value Error for %s
bg_BG: Грешна стойност за %s

en: Current page of the collection.
bg_BG: Текуща страница на колекцията.

en: Maximum number of items to be returned in result set.
bg_BG: Максималният брой елементи, които да се връщат в резултата.

en: Limit results to those matching a string.
bg_BG: Ограничаване на резултатите до тези, които отговарят на стринга.

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
bg_BG: Обхватът, в който се подава заявката; определя полетата, които присъстват в отговора.

en: Add or Upload File
bg_BG: Добавяне или качване на файл

en: Add or Upload Files
bg_BG: Добавяне или качване на файлове

en: No terms
bg_BG: Без условия

en: Cancel
bg_BG: Отмяна

en: Content Block
bg_BG: Блок за съдържание

en: U-Design theme element
bg_BG: Елемент на темата U-Design

en: Text
bg_BG: Текст

en: <p>I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.</p>
bg_BG: <p>Това е текстов блок. Щракнете върху бутона за редакция, за да промените текста. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.</p>

en: Background Image
bg_BG: Фоново изображение

en: Select image from media library.
bg_BG: Изберете изображение от медийната библиотека.

en: Background Options
bg_BG: Настройки на фона

en: Fixed Background
bg_BG: Фиксиран фон

en: Sets whether the background image is fixed or scrolls with the rest of the page
bg_BG: Настройва дали фоновото изображение да бъде фиксирано или да се скролира заедно със страницата

en: Yes
bg_BG: Да

en: Background Position
bg_BG: Позиция на фона

en: Select the background image position property. For more info on the CSS "background-position" property visit %1$sthis page%2$s.
bg_BG: Изберете позицията на фоновото изображение. За повече информация за CSS характеристиката "background-position" посетете %1$sтази страница%2$s.

en: Background Repeat
bg_BG: Повторение на фона

en: Select the background image repeat property. For more info on the CSS "background-repeat" property visit %1$sthis page%2$s.
bg_BG: Изберете начина на повторение на фоновото изображение. За повече информация за CSS характеристиката "background-repeat" посетете %1$sтази страница%2$s.

en: Background Size
bg_BG: Размер на фоновото изображение

en: Select the background image size.
bg_BG: Изберете размера на фоновото изображение.

en: Choose background color.
bg_BG: Изберете цвят на фона.

en: Background Stretch
bg_BG: Разтягане на фона

en: Extend the background to maximum width (the width of the browser window).
bg_BG: Разширяване на фона до максималната ширина (ширината на прозореца на браузъра).

en: Choose text color.
bg_BG: Избиране на цвят на текста.

en: Content padding
bg_BG: Отстояние на съдържанието

en: Use the above textfield to specify the content padding. For more info on the CSS "padding" property visit %1$sthis page%2$s.
bg_BG: Използвайте горното поле, за да определите отстоянието на съдържанието. За повече информация за CSS характеристиката "padding" посетете %1$sтази страница%2$s.

en: Custom Class
bg_BG: Потребителски клас

en: Use this option to pass a unique CSS class which you may use to style this particular instance of the content block in the front end with custom CSS.
bg_BG: Използвайте опцията, за да зададете уникален CSS клас, който можете да използвате за стилизиране на изгледа на точно този блок за съдържание с потребителски CSS.

en: Quote
bg_BG: Цитат

en: Quote Type
bg_BG: Вид на цитата

en: Blockquote
bg_BG: Цитат блок

en: Pullquote
bg_BG: Издърпан цитат

en: Quote with Author
bg_BG: Цитат с автор

en: Select the quote type.
bg_BG: Изберете вида на цитата.

en: Quote Symbol
bg_BG: Символ на цитата

en: Symbol 1
bg_BG: Символ 1

en: Symbol 2
bg_BG: Символ 2

en: Select the quote symbol.
bg_BG: Изберете вида на символа на цитата.

en: Quote Style
bg_BG: Стил на цитата

en: Select the quote symbol style.
bg_BG: Изберете стила на символа на цитата.

en: Alignment
bg_BG: Подравняване

en: Select the pullquote alignment.
bg_BG: Изберете подравняването на издърпания цитат.

en: Quote Title
bg_BG: Заглавие на цитата

en: Author Image
bg_BG: Изображение на автора

en: Image Location
bg_BG: Място на изображението

en: Top Left
bg_BG: Горе ляво

en: Bottom Left
bg_BG: Долу ляво

en: Image Shape
bg_BG: Форма на изображението

en: Square
bg_BG: Квадрат

en: Round
bg_BG: Кръг

en: Image Border Color
bg_BG: Цвят на рамката на изображението

en: Author Name
bg_BG: Име на автора

en: Enter author name (optional).
bg_BG: Въведете името на автора (опция).

en: Author Name Color
bg_BG: Цвят на името на автора

en: Author Title
bg_BG: Титла на автора

en: Enter author title (optional).
bg_BG: Въведете титлата на автора (опция).

en: Author Title Color
bg_BG: Цвят на титлата на автора

en: Recent Posts
bg_BG: Последни публикации

en: Latest from the Blog
bg_BG: Най-новите от блога

en: Enter categories
bg_BG: Въведете категории

en: Use the above field to select categoy or multiple categories to pull posts from. If left blank all categories will be considered.
bg_BG: Използвайте горното поле, за да изберете категория или няколко категории, от които да се извличат публикации. Ако го оставите празно, ще се използват всички категории.

en: Number of posts to show
bg_BG: Брой публикации за показване

en: at most 15
bg_BG: най-много 15

en: Number of posts to skip
bg_BG: Брой публикации за прескачане

en: offset from latest
bg_BG: изместване от последната

en: Number of words to show
bg_BG: Брой думи за показване

en: If lesser value, "Excerpt Length" defined in the theme's Blog Section page can overwrite this.
bg_BG: Ако стойността е по-малка, "Дължината на откъса", дефинирана в страницата на блога може да я презапише.

en: Show date & author info
bg_BG: Показване на дата и информация за автора

en: Show "more" link
bg_BG: Показване на връзка "повече"

en: "more" link text
bg_BG: текст на връзката "повече"

en: Show thumbnails
bg_BG: Показване на миниатюри

en: Remove thumbnail frame
bg_BG: Премахване на рамката на миниатюрите

en: Show thumbnail frame shadow
bg_BG: Показване на сянка на рамката на миниатюрите

en: Use default image (when no image found)
bg_BG: Използване на изображението по подразбиране (когато липсва изображение)

en: Thumbnail width
bg_BG: Ширина на миниатюрата

en: Width in pixels
bg_BG: Ширина в пиксели

en: Height in pixels
bg_BG: Височина в пиксели

en: Author:
bg_BG: Автор:

en: Tag:
bg_BG: Етикет:

en: 404 - Page not Found
bg_BG: 404 - страницата не е намерена

en: Preview item is not available!
bg_BG: Елементът за преглед не е наличен!

en: Preview image not available!
bg_BG: Изображението за преглед не е налично!

en: Default Image
bg_BG: Изображение по подразбиране

en: uDesign: Select an Icon Font
bg_BG: uDesign: Избиране на шрифт с икони

en: Choose an Icon Font:
bg_BG: Избиране на шрифт с икони:

en: Font Awesome Icons:
bg_BG: Икони на Font Awesome:

en: Fontello Icons:
bg_BG: Икони на Fontello:

en: Total Icons: %1$s  (Font Awesome) + %2$s  (Fontello)
bg_BG: Общо икони: %1$s  (Font Awesome) + %2$s  (Fontello)

en: Icon Font Color:
bg_BG: Цвят на шрифта с икони:

en: Inherit default color or:
bg_BG: Наследяване на цвета по подразбиране или:

en: Icon Font Size:
bg_BG: Размер на шрифта с икони:

en: "1 em" is the default (inherit) text size, hence it will not be included in the code/shortcode.
bg_BG: "1 em" е размера на текста по подразбиране (наследен), следователно няма да бъде включен в кода/краткия код.

en: Other Options:
bg_BG: Други настройки:

en: Animated Spin:
bg_BG: Анимирано въртене:

en: Add animated spin
bg_BG: Добавяне на анимирано въртене

en: Wrap In Circle:
bg_BG: Обвиване в кръг:

en: Wrap in a circle
bg_BG: Обвиване в кръг

en: Show Preview
bg_BG: Показване на предварителен преглед

en: HTML Version:
bg_BG: HTML версия:

en: Insert as HTML (shortcode version is used by default, see the preview above for details)
bg_BG: Вмъкване като HTML (версията с кратък код се използва по подразбиране, вж. предварителния преглед отгоре за подробности)

en: Insert Icon
bg_BG: Вмъкване на икона

en: Play
bg_BG: Изпълняване

en: Pause
bg_BG: Пауза

en: A list or dropdown of a single category's descendants.
bg_BG: Списък или падащо меню с наследниците на една категория.

en: U-Design: Custom Category
bg_BG: U-Design: Потребителска категория

en: Title:
bg_BG: Заглавие:

en: Category to be displayed:
bg_BG: Категория за показване:

en: Show as dropdown
bg_BG: Показване като падащо меню

en: Show post counts
bg_BG: Показване на бройката на публикациите

en: Show hierarchy
bg_BG: Показване на йерархията

en: A Google Map widget.
bg_BG: Уиджет Google Map.

en: Google Map Code:
bg_BG: Код за Google Map:

en: The most recent posts with teaser text
bg_BG: Последните публикации с въвеждащ текст

en: U-Design: Recent Posts
bg_BG: U-Design: Последни публикации

en: %1$s by %2$s
bg_BG: %1$s от %2$s

en: Pick a specific category:
bg_BG: Избиране на специфична категория:

en: Number of posts to show:
bg_BG: Брой публикации за показване:

en: (at most 15)
bg_BG: (най-много 15)

en: Number of posts to skip:
bg_BG: Брой публикации за прескачане:

en: (offset from latest)
bg_BG: (изместване от последната)

en: Limit the number of words to show for each post:
bg_BG: Ограничаване на броя на думите за показване от всяка публикация:

en: (Could also be limited by "Excerpt Length" defined in the theme's options page)
bg_BG: (Може да се ограничи и от "Дължина на откъса", дефинирана в страницата с настройки на темата)

en: Show "more" link.
bg_BG: Показване на връзка "повече".

en: The text:
bg_BG: Текстът:

en: Thumbnail Dimensions:
bg_BG: Размери на миниатюрата:

en: (Width X Height) in pixels
bg_BG: (Ширина Х Височина) в пиксели

en: A user login form.
bg_BG: Форма за вход на потребители.

en: U-Design: Login Form
bg_BG: U-Design: Форма за вход

en: You are logged in as
bg_BG: Вие сте влезли като

en: Logout
bg_BG: Изход

en: User
bg_BG: Потребител

en: Password
bg_BG: Парола

en: Login
bg_BG: Вход

en: Remember me
bg_BG: Запомни ме

en: Register
bg_BG: Регистриране

en: Recover password
bg_BG: Възстановяване на парола

en: Login Form
bg_BG: Форма за вход

en: Display subpages of the present page.
bg_BG: Показване на подстраници на настоящата страница.

en: U-Design: Subpages
bg_BG: U-Design: Подстраници

en: Leave the Title field blank if you would like to display the parent page Title instead.
bg_BG: Оставете полето за заглавие празно, ако искате да покажете заглавието на родителската страница.

en: Sort by:
bg_BG: Подреждане по:

en: Page title
bg_BG: Заглавие на страницата

en: Page order
bg_BG: Подредба на страниците

en: Page ID
bg_BG: ID на страницата

en: Exclude:
bg_BG: Изключване:

en: Page IDs, separated by commas.
bg_BG: ID на страницата, отделени със запетаи.
