Download Monitor - en to sv_SE translation catalogue (208 entries)

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: 1 download | %d downloads
sv_SE[0]: 1 nedladdning
sv_SE[1]: %d nedladdningar

en: 100 per page
sv_SE: 100 per sida

en: 200 per page
sv_SE: 200 per sida

en: 25 per page
sv_SE: 25 per sida

en: 50 per page
sv_SE: 50 per sida

en: A full solution for managing downloadable files, monitoring downloads and outputting download links and file information on your WordPress powered site.
sv_SE: En fullständig lösning för att hantera nedladdningsbara filer, övervakning av nedladdningar, infogning av nedladdningslänkar och filinformation på din webbplats som drivs med WordPress.

en: ASC
sv_SE: Fallande

en: Add Download
sv_SE: Lägg till nedladdning

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add New Download Category
sv_SE: Lägg till ny nedladdningskategori

en: Add New Download Tag
sv_SE: Lägg till ny nedladdningsetikett

en: Add file
sv_SE: Lägg till fil

en: All Download Categories
sv_SE: Alla kategorier

en: All Download Tags
sv_SE: Alla nedladdningsetiketter

en: All Downloads
sv_SE: Alla nedladdningar

en: Allowed Files
sv_SE: Tillåtna filer

en: Any status
sv_SE: Alla statusar

en: Are you sure you want to delete this file ?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna fil?

en: Blacklist IPs
sv_SE: Svartlista IP

en: Blacklist user agents
sv_SE: Svartlista användaragent

en: Box - Box showing thumbnail, title, count, filename and filesize.
sv_SE: Box - En box som visar miniatyrbild, titel, räknare, filnamn och filstorlek.

en: Browse for a file
sv_SE: Bläddra efter en fil

en: Browse for file
sv_SE: Bläddra efter fil

en: Button - CSS styled button showing title and count
sv_SE: Knapp - CSS-stylad knapp som visar titel och räknare

en: CRC32B hashes
sv_SE: CRC32B-hashes

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Choose a download
sv_SE: Välj en nedladdning

en: Choose a file
sv_SE: Välj en fil

en: Choose which template is used for <code>[download]</code> shortcodes by default (this can be overridden by the <code>format</code> argument).
sv_SE: Välj vilken mall som ska användas för <code>[download]</code>-shortcodes som standard (detta kan skrivas över med <code>format</code>-argument).

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att växla

en: Close all
sv_SE: Stäng alla

en: Completed
sv_SE: Genomförd

en: Custom Template
sv_SE: Anpassad mall

en: Custom field deleted.
sv_SE: Eget fält borttaget.

en: Custom field updated.
sv_SE: Eget fält uppdaterat.

en: Custom template
sv_SE: Anpassad mall

en: DESC
sv_SE: Stigande

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date added
sv_SE: Datum tillagt

en: Date modified
sv_SE: Datum modifierat

en: Date posted
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Default - Title and count
sv_SE: Standard - titel och räknare

en: Default Template
sv_SE: Standardmall

en: Default template
sv_SE: Standardmall

en: Define what endpoint should be used for download links. By default this will be <code>%s</code>.
sv_SE: Definiera vilken slutpunkt nedladdningar ska ha. Som standard kommer detta vara <code>%s</code>.

en: Define what unique value should be used on the end of your endpoint to identify the downloadable file. e.g. ID would give a link like <code>%s</code>
sv_SE: Definiera vilket unikt värde i slutet på din slutpunkt för att identifiera den nedladdningsbara filen. Exempelvis, ID skulle ge dig en länk som<code>%s</code>

en: Delete Logs
sv_SE: Radera loggar

en: Display a list of your downloads.
sv_SE: Visa en lista med dina nedladdningar.

en: Docs
sv_SE: Dokumentation

en: Download
sv_SE: Nedladdning

en: Download #%d (no longer exists)
sv_SE: Nedladdning #%d (finns inte längre)

en: Download &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Ladda ner &ldquo;%s&rdquo;

en: Download Category
sv_SE: Nedladdningskategori

en: Download Complete
sv_SE: Nedladdning slutförd

en: Download Endpoint
sv_SE: Nedladdningsslutpunkt

en: Download Error
sv_SE: Nedladdningsfel

en: Download File
sv_SE: Ladda ner fil

en: Download ID
sv_SE: Nedladdnings-ID

en: Download Information
sv_SE: Nedladdningsinformation

en: Download Log
sv_SE: Nedladdningslogg

en: Download Logs
sv_SE: Ladda ner loggar

en: Download Options
sv_SE: Nedladdningsaltenativ

en: Download Tag
sv_SE: Nedladdningsetikett

en: Download Title
sv_SE: Nedladdningstitel

en: Download URL
sv_SE: Nedladdnings-URL

en: Download count
sv_SE: Antal nedladdningar

en: Download does not exist.
sv_SE: Nedladdning finns ej.

en: Download draft updated.
sv_SE: Nedladdningsutkast uppdaterat.

en: Download not found
sv_SE: Nedladdningen kunde inte hittas

en: Download published.
sv_SE: Nedladdning publicerad.

en: Download restored to revision from %s
sv_SE: Nedladdning återställd till revision från %s

en: Download saved.
sv_SE: Nedladdning sparad.

en: Download scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
sv_SE: Nedladdning schemalagd för: <strong>%1$s</strong>.

en: Download slug
sv_SE: Nedladdningspermalänk

en: Download submitted.
sv_SE: Nedladdning skickad.

en: Download successfully created.
sv_SE: Nedladdning skapades.

en: Download title
sv_SE: Nedladdningstitel

en: Download updated.
sv_SE: Nedladdning uppdaterad.

en: Downloadable Files/Versions
sv_SE: Nedladdningsbara filer/versioner

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
sv_SE[0]: Nedladdad %s gånger
sv_SE[1]: Nedladdade %s gånger

en: Downloaded 1 time | Downloaded %d times
sv_SE[0]: Nedladdad 1 gång
sv_SE[1]: Nedladdad %d gånger

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: Downloads List
sv_SE: Nedladdningslista

en: Drop file here
sv_SE: Släpp filen här

[ctx: Drop file here *or* select file]
en: or
sv_SE: eller

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Download
sv_SE: Redigera nedladdning

en: Edit Download Category
sv_SE: Redigera nedladdningskategori

en: Edit Download Tag
sv_SE: Redigera nedladdningsetikett

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Endpoint
sv_SE: Slutpunkt

en: Endpoint Value
sv_SE: Slutpunktsvärde

en: Enter URL manually
sv_SE: Ange en URL manuellt

en: Enter one file path/URL per line - multiple files will be used as mirrors (chosen at random).
sv_SE: Ange en sökväg/URL per rad - extra filer kommer att användas som alternativ/mirrors (valda slumpmässigt).

en: Error: Download was not created.
sv_SE: Fel: Nedladdning kunde inte skapas.

en: Error: File was not created.
sv_SE: Fel: Filen kunde inte skapas.

en: Expand all
sv_SE: Expandera alla

en: Export CSV
sv_SE: Exportera CSV

en: Extend Download Monitor with its powerful free and paid extensions. %sClick here to browse all extensions%s
sv_SE: Utöka Download Monitor med kraftfulla gratis och kostnadsbelagda extensions. %sKlicka här för att bläddra bland alla extensions%s

en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Featured
sv_SE: Utvald

en: Featured Downloads
sv_SE: Utvalda nedladdningar

en: Featured download
sv_SE: Utvald nedladdning

en: File
sv_SE: Fil

en: File Date
sv_SE: Fildatum

en: File URL(s)
sv_SE: Fil-URL(er)

en: File not found.
sv_SE: Filen kunde inte hittas.

en: Filename
sv_SE: Filnamn

en: Filename - Filename and download count
sv_SE: Filnamn -  Filnamn och nedladdningsräknare

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: General
sv_SE: Allmänna

en: Generate CRC32B hash for uploaded files
sv_SE: Generera CRC32B-hash för uppladdade filer

en: Generate MD5 hash for uploaded files
sv_SE: Generera MD5-hash för uppladdade filer

en: Generate SHA1 hash for uploaded files
sv_SE: Generera SHA1-hash för uppladdade filer

en: Go to homepage &rarr;
sv_SE: Gå till startsidan &rarr;

en: Hashes can optionally be output via shortcodes, but may cause performance issues with large files.
sv_SE: Hashes kan skrivas ut via shortcodes, men kan skapa prestandaproblem vid större filer.

en: IP Address
sv_SE: IP-address

en: If enabled, the download handler will check the PHP referer to see if it originated from your site and if not, redirect them to the homepage.
sv_SE: Om aktiverat så kommer nedladdningshanteraren kontrollera PHP-referens för att se om förfrågan kommer från din webbplats och om så inte är fallet, omdirigera dom till startsidan.

en: If supported, <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead of PHP (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
sv_SE: Om stöd finns, kan <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> användas för att hantera nedladdningar istället för PHP (servern behöver då <code>mod_xsendfile</code>).

en: If you like %sDownload Monitor%s please leave us a %s★★★★★%s rating. A huge thank you from us in advance!
sv_SE: Om du gillar %sDownload Monitor%s får du gärna ge oss en %s★★★★★%s rating. Ett stort tack på förhand från oss!

en: Image
sv_SE: Bild

en: Insert Download
sv_SE: Infoga nedladdning

en: Insert Shortcode
sv_SE: Infoga shortcode

en: Insert file URL
sv_SE: Agne URL för fil

en: Leaving this blank will use the default <code>content-download.php</code> template file. If you enter, for example, <code>image</code>, the <code>content-download-image.php</code> template will be used instead.
sv_SE: Om detta lämnas tomt kommer standardmallen <code>content-download.php</code> användas. Om du t.ex anger, <code>bild</code>, kommer <code>content-download-bild.php</code> användas istället.

en: License successfully activated.
sv_SE: Licensen aktiverad.

en: Limit
sv_SE: Gräns

en: List browser user agents to blacklist, 1 per line.
sv_SE: Lista webbläsares användaragent att svartlista, 1 per rad.

en: Log download attempts, IP addresses and more.
sv_SE: Loggar nedladdningsförsök, IP-adresser med mera.

en: Logging
sv_SE: Loggar

en: Logs
sv_SE: Loggar

en: M j, Y @ G:i
sv_SE: j M, Y @ H:i

en: MD5 hashes
sv_SE: MD5-hashes

en: Mark this download as featured. Used by shortcodes and widgets.
sv_SE: Markera denna nedladdning som utvald. Används av shortcodes och widgets.

en: Members only
sv_SE: Endast för medlemmar

en: New Download
sv_SE: Ny nedladdning

en: New Download Category Name
sv_SE: Nytt namn på nedladdningskategori

en: New Download Tag Name
sv_SE: Nytt namn på nedladdningsetikett

en: No Downloads found
sv_SE: Ingen filer hittas

en: No Downloads found in trash
sv_SE: Ingen filer  hittas i papperskorgen

en: No access message
sv_SE: Ingen åtkomst-meddelande

en: No file paths defined.
sv_SE: Inga sökvägar definierade.

en: No files found
sv_SE: Inga filer hittades

en: Non-member
sv_SE: Icke-medlem

en: Only logged in users will be able to access the file via a download link if this is enabled.
sv_SE: Endast inloggade användare kommer åt filen via en nedladdningslänk om detta är aktiverat.

en: Optional version number
sv_SE: Alternativt versionsnummer

en: Order
sv_SE: Sortera

en: Order by
sv_SE: Sortera efter

en: Output template
sv_SE: Outputmall

en: Parent Download
sv_SE: Överordnad nedladdning

en: Parent Download Category
sv_SE: Överordnad nedladdningskategori

en: Parent Download Tag
sv_SE: Överordnad nedladdningsetikett

en: Password Required
sv_SE: Lösenord krävs

en: Please wait...
sv_SE: Vänligen vänta...

en: Popular Downloads
sv_SE: Populära nedladdningar

en: Prevent hotlinking
sv_SE: Motverka extern direktlänkning

en: Quick-add download
sv_SE: Enkel uppladdning

en: Random
sv_SE: Slumpmässigt

en: Redirect only
sv_SE: Omdirigera endast

en: Redirect to file
sv_SE: Omdirigera till fil

en: Redirected
sv_SE: Omdirigerad

en: Redirected to file
sv_SE: Omdirigerad till fil

en: Redirected to remote file.
sv_SE: Omdirigerad till fil på annan plats.

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Required URL
sv_SE: Obligatorisk URL

en: Required title
sv_SE: Obligatorisk titel

en: SHA1 hashes
sv_SE: SHA1-hashes

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Download
sv_SE: Spara nedladdning

en: Search Download Categories
sv_SE: Sök nedladdningskategori

en: Search Download Tags
sv_SE: Sök nedladdningsetikett

en: Search Downloads
sv_SE: Sök nedladdning

en: Select File
sv_SE: Välj fil

en: Select a category
sv_SE: Välj en kategori

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings successfully saved
sv_SE: Inställningar sparade

en: Short Description
sv_SE: Kort beskrivning

en: Show All
sv_SE: Visa alla

en: Show all dates
sv_SE: Visa alla datum

en: Show only featured downloads
sv_SE: Visa bara utvalda nedladdningar

en: Show only members only downloads
sv_SE: Visa bara medlemsnedladdningar

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Template
sv_SE: Mall

en: Template Name
sv_SE: Mallnamn

en: The message that will be displayed to visitors when they don't have access to a file.
sv_SE: Meddelandet som visas för besökare när de inte har tillgång till en fil.

en: There are no stats available yet!
sv_SE: Det finns ingen statistik ännu!

en: This is where you can create and manage downloads for your site.
sv_SE: Här kan du skapa och hantera dina nedladdningar för din webbplats.

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title - Shows download title only
sv_SE: Titel - Visar endast nedladdningstitel

en: Update Download Category
sv_SE: Uppdatera nedladdningskategori

en: Update Download Tag
sv_SE: Uppdatera nedladdningsetikett

en: Upload file
sv_SE: Ladda upp fil

en: User
sv_SE: Användare

en: User Agent
sv_SE: Användaragent

en: User Email
sv_SE: Användarens e-postadress

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: User IP
sv_SE: Användar-IP

en: User Login
sv_SE: Användarens användarnamn

en: Version ID
sv_SE: Versions-ID

en: Version list - Lists all download versions in an unordered list
sv_SE: Versionslista - Listar alla nedladdningsversion i en oordnad lista

en: View Download
sv_SE: Visa nedladdning

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You do not have permission to access this download. %sGo to homepage%s
sv_SE: Du har inte tillräckliga rättigheter för denna nedladdning. %sGå till startsidan%s

en: download
sv_SE: nedladdning

en: h
sv_SE: tim

en: m
sv_SE: min

en: n/a
sv_SE: Ej tillgängligt
