Download Monitor - en to sr_RS translation catalogue (134 entries)

en: Select a category
sr_RS: Izaberite kategoriju

en: Download title
sr_RS: Download-ujte naslov

en: Download updated.
sr_RS: Download updatedovana.

en: Custom field updated.
sr_RS: Custom field updateovan.

en: Custom field deleted.
sr_RS: Custom field obrisan.

en: Download restored to revision from %s
sr_RS: Download  povraćen revizijom iz %s

en: Download published.
sr_RS: Download objavljen.

en: Download saved.
sr_RS: Download sačuvan.

en: Download submitted.
sr_RS: Download podnešen.

en: Download scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
sr_RS: Download zakazan za:<strong>%1$s</strong>.

en: Download draft updated.
sr_RS: Download draft updateovan.

en: Image
sr_RS: Slika

en: Title
sr_RS: Naslov

en: File
sr_RS: Fajl

en: Version
sr_RS: Verzija

en: Categories
sr_RS: Kategorije

en: Tags
sr_RS: Tagovi

en: Download count
sr_RS: Računanje download-a

en: Featured
sr_RS: Istaknuto

en: Members only
sr_RS: Samo članovi

en: Redirect only
sr_RS: Samo preusmeri

en: Date posted
sr_RS: Datum postovan

en: Featured download
sr_RS: Trenutni download

en: Redirect to file
sr_RS: Preusmeravanje na fajl

en: Popular Downloads
sr_RS: Popular Download-ovi

en: There are no stats available yet!
sr_RS: Još uvek nema dostupnih rezultata.

en: Browse for a file
sr_RS: Pretraga za fajlom

en: No files found
sr_RS: Fajl nije pronadjen

en: Insert Download
sr_RS: Unesite download

en: Insert Shortcode
sr_RS: Unesite shortcode

en: Error: File was not created.
sr_RS: Error: Fajl nije stvoren.

en: Download successfully created.
sr_RS: Download uspešno stvoren.

en: Error: Download was not created.
sr_RS: Error: Download nije stvoren.

en: Choose a download
sr_RS: Izaberite download

en: Template Name
sr_RS: Ime template

en: Leaving this blank will use the default <code>content-download.php</code> template file. If you enter, for example, <code>image</code>, the <code>content-download-image.php</code> template will be used instead.
sr_RS: Ako ostavite ovo prazno biće korišćen default <code>content-download.php</code> template fajl. Ako uneste npr<code>image</code>, the <code>content-download-image.php</code> template će biti korišćena.

en: Drop file here
sr_RS: Ubacite fajl ovde

en: Select File
sr_RS: Izaberi fajl

en: Enter URL manually
sr_RS: Unesite URL ručno

en: Required URL
sr_RS: Zahtevani URL

en: Download Title
sr_RS: Download-ovani naslov

en: Required title
sr_RS: Zahtevani naslov

en: Optional version number
sr_RS: Broj opcionalne verzije

en: Save Download
sr_RS: Sačuvaj download

en: Allowed Files
sr_RS: Dozvoljeni fajlovi

en: Please wait...
sr_RS: Molimo sačekajte...

en: Download Options
sr_RS: Download opcije

en: Short Description
sr_RS: Kratak opis

en: Mark this download as featured. Used by shortcodes and widgets.
sr_RS: Označite ovaj download. Koristite   shortcodeove i  widgete.

en: Only logged in users will be able to access the file via a download link if this is enabled.
sr_RS: Samo ulogovani korisnici će biti u mogućnost da pristupe fajlu via download linka ako je ovo omogućeno.

en: Close all
sr_RS: Zatvorite sve

en: Expand all
sr_RS: Proširite sve

en: General
sr_RS: Opšte

en: Choose which template is used for <code>[download]</code> shortcodes by default (this can be overridden by the <code>format</code> argument).
sr_RS: Izaberite koju ćete  template da koristite za <code>[download]</code> shortcode-ove po default-u (ovo može biti prepisano kodom  <code>format</code> argument).

en: Enable
sr_RS: Omogući

en: If supported, <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead of PHP (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
sr_RS: Ako je podržano<code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> može biti korišćen za služenje download-ovima umesto PHP (serveri traže <code>mod_xsendfile</code>).

en: Endpoint
sr_RS: Krajnja tačka

en: Define what endpoint should be used for download links. By default this will be <code>%s</code>.
sr_RS: Definišite koja krajnja tačka će biti korišćena za download linkova. Po defaultu ovo će biti<code>%s</code>.

en: Endpoint Value
sr_RS: Vrednost krajnje tačke

en: Define what unique value should be used on the end of your endpoint to identify the downloadable file. e.g. ID would give a link like <code>%s</code>
sr_RS: Definišite koja jedinstvena vrednost treba da bude korišćena na kraju vaše krajnje tačke za identifikaciju dowload-ujućeg fajla npr ID će dati link <code>%s</code>

en: Log download attempts, IP addresses and more.
sr_RS: Pokušaj log downloada, IP adresea i još toga.

en: Blacklist IPs
sr_RS: IP crna lista

en: Blacklist user agents
sr_RS: Crna lista agenta korisnika

en: List browser user agents to blacklist, 1 per line.
sr_RS: Lista pretraživača agenta korisnika za crnu listu, 1 po rečenici.

en: Settings
sr_RS: Postavke

en: Settings successfully saved
sr_RS: Postavke sačuvane uspešno

en: Save Changes
sr_RS: Sačuvaj promene

en: Version ID
sr_RS: ID verzija

en: Filename
sr_RS: Ime fajla

en: User ID
sr_RS: ID korisnika

en: User Login
sr_RS: Login korisnika

en: User Email
sr_RS: Email korisnika

en: User IP
sr_RS: IP korisnika

en: User Agent
sr_RS: Agent korisnik

en: Download Complete
sr_RS: Download završen

en: Download #%d (no longer exists)
sr_RS: Download #%d (ne postoji više)

en: Non-member
sr_RS: Nije član

en: User
sr_RS: Korisnik

en: IP Address
sr_RS: IP adresa

en: Any status
sr_RS: Bilo kakav status

en: Failed
sr_RS: Nije uspelo

en: Redirected
sr_RS: Preusmereno

en: Completed
sr_RS: Završeno

en: Show all dates
sr_RS: Prikazati sve datume

en: 25 per page
sr_RS: 25 po stranici

en: 50 per page
sr_RS: 50 po stranici

en: 100 per page
sr_RS: 100 po stranici

en: 200 per page
sr_RS: 200 po stranici

en: Show All
sr_RS: Prikaži sve

en: Remove
sr_RS: Ukloniti

en: Click to toggle
sr_RS: Klika za toggle

en: Version <span class="version">%s</span> (%s)
sr_RS: Verzija<span class="version">%s</span> (%s)

en: Enter one file path/URL per line - multiple files will be used as mirrors (chosen at random).
sr_RS: Unesite jedanu putanju fajla-URL po rečenici brojni fajlovi će biti korišćeni kao ogledala (izabrano nasumično).

en: Upload file
sr_RS: Upload fajl

en: Choose a file
sr_RS: Izaberite fajl

en: Insert file URL
sr_RS: Unesite fajl u URL

en: Browse for file
sr_RS: Traži fajl

en: File Date
sr_RS: Datum fajla

en: Download does not exist.
sr_RS: Ne postoji download.

en: Go to homepage &rarr;
sr_RS: Idi na  početnu stranicu &rarr;

en: No file paths defined.
sr_RS: Putanja fajla nije definisana.

en: Redirected to file
sr_RS: Preusmereno na fajl

en: Redirected to remote file.
sr_RS: Preusmereno na upravljački fajl.

en: File not found.
sr_RS: Fajl nije pronadjen.

en: Add New
sr_RS: Dodaj novi

en: Add Download
sr_RS: Dodaj download

en: New Download
sr_RS: Novi Download

en: View Download
sr_RS: Pregledaj Download

en: Search Downloads
sr_RS: Pretraga Download-ova

en: No Downloads found
sr_RS: Nijedan download nije pronadjen

en: No Downloads found in trash
sr_RS: Nijedan download nije pronadjen u djubretu

en: This is where you can create and manage downloads for your site.
sr_RS: Ovde možete da napravite i upravljate download-ove za vaš sajt

en: Download not found
sr_RS: Download nije pronadjen

en: Download Category
sr_RS: Download kategorije

en: Search Download Categories
sr_RS: Pretraga downloada kategorija

en: All Download Categories
sr_RS: Sve downloadovane kategorije

en: Parent Download Category
sr_RS: Parent Download  kategorija

en: Edit Download Category
sr_RS: Edit Download kategorija

en: Update Download Category
sr_RS: Update Download kategorija

en: Add New Download Category
sr_RS: Dodaj novu Download kategoriju

en: New Download Category Name
sr_RS: Novo Download ime kategorije

en: Search Download Tags
sr_RS: Pretraga Download Tagova

en: All Download Tags
sr_RS: Svi Download Tagovi

en: Add New Download Tag
sr_RS: Dodati novi Download Tag

en: New Download Tag Name
sr_RS: Novo ime download taga

en: Display a list of your downloads.
sr_RS: Prikaži listu vaših download-ova

en: Downloads List
sr_RS: Lista download-ova

en: Featured Downloads
sr_RS: Trenutni download

en: Random
sr_RS: Nasumično

en: Date added
sr_RS: Datum dodat

en: Date modified
sr_RS: Modifikovan datum

en: Show only featured downloads
sr_RS: Prikaži samo trenutne downloadove

en: Show only members only downloads
sr_RS: Prikaži samo članove samo download

en: Download File
sr_RS: Download fajla
